iPhone SE 2 Özellikleri Belli Oldu !

-sponsor-

APPLE ürünleri hakkında bugüne kadar en iyi tahminleri yapan ünlü analist Ming-Chi Kuo, şirketin yakında tanıtmasını beklediği İPHONE SE 2’nin özellikleri ve fiyatını açıkladı.

Daha önceki görüşlerinde iPhone SE 2’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunulacağını  iddia etmişti. Geçtiğimiz günlerde cihazın özellikleri hakkında açıklamada bulundu.

iPhone SE 2 Özellikleri Belli Oldu ! 3

Görüntüden de anlaşılacağı üzere arka tasarımı iPhone 8’i andırdığını söyleye Kuo, yeni nesil İPhone SE 2’nin A13 bionic yonga eti, 3 GB Ram ve 64/128 GB hafıza ile geleceğini tahmin ederken güvenlik konusunda Touch ID’ye yer verileceğini düşündüğünü açıkladı. Ekran boyutlarında herhangi bir düşüncesi olmadığını söyleyen Kuo, 3 farklı renk seçeneği olacağını bunların; Uzay Grisi, Gümüş ve Kırmızı olabileceğini açıkladı.

Face ID yok !

Yeni nesi iPhone SE 2 büyük ekran çerçeveleri ve fiziki bir ana düğme bulunduran iPhone SE 2, Face ID ( yüz tanıma ) yerine Touch ID ( parmak izi tanıma ) barındıracak. Pil süresini uzatmak adına İPhone 11’lerde 3D Touch’a yer vermeyen Apple aynı stratejiyi pil gücü tahmince düşük olacak olan iPhone SE 2’de sürdürecek.

Fiyatı ne olabilir ?

iPhone SE 2, düşük fiyat etiketi ile piyasaya girerse gelişmekte olan pazarlarda önemli satış rakamlarını yakalıyabilir. Aynı zamanda sürüm yükseltmek isteyen iPhone kullanıcıları için tam bir fiyat/performans ürünü olabilir. iPhone SE 2 yazının başında da belirttiğimiz üzere 2020 yılının başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Peki sizler iPhone SE 2 hakkında ne düşünüyorsunuz görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz