iPhone kısayolları ve ipuçları

-sponsor-

iPhone’un, İos 8.1 güncellemesi ile gelen ipuçları ikonu, gitgide daha karmaşık olan akıllı telefonumuz daha pratik kullanabilmemiz için kısa yollar ve bilgiler sunuyor. Bir çok özelliği nasıl kullanacağımız gösteren ipuçları özelliği uzun zamandır kullandığımız iPhone’un bilmediğimiz özellikleri olduğunu da bizlere göstermiş oluyor.

İşte o ipuçlarından bazıları

Mesajın ne zaman gönderildiğini ve geldiğini görün

mesaj gönderme saati

iPhone da mesajlaşırken mesajlar gün gün ayrılıyor ve doğrudan baktığımızda gün içerisinde mesajı saat kaçta gönderdiğimizi göremiyoruz. Aslında mümkün! Mesajın saat kaçta gönderildiğini ya da geldiğini merak ediyorsanız konuşma balonunu sola sürükleyin.

Fotoğraf ve selfie çekerken zaman ayarlı kamera kullanın

iPhone ile sayaç kullanarak fotoğraf çekemiyor olmak iPhone kullanıcıları arasında oldukça tartışılan bir konuydu. Zira fotoğraf çekerken sayaç kullanmak yani, geri sayım özelliği ile zaman ayarlı fotoğraf çekmek kullanıcıların olmazsa olmaz isteklerinden bir tanesi. Çünkü belirli bir mesafeden fotoğraf çekmek istediğimizde fotoğrafta bir arkadaşımız eksik kalıyor ya da selfie çekimi sırasında şekilden şekile giriyor.

iphone geri sayim fotograf

iPhone’un son güncellemesi ile bu problem artık tarih oluyor. Geri sayım ile sayaç kullanarak fotoğraf çekmek için  yukarıdaki fotoğrafta gösterilen zamanlayıcı simgesine dokunun, sürenizi ayarlayın ve yerinizi alın. Geri sayım bittiğinde fotoğrafınız otomatik olarak çekilecek.

Beğendiğiniz fotoğrafları tık tıkla favoriler albümüne taşıyın.

iphone favoriler

Binlerce fotoğraf arasında en sevdiklerinize daha sonra ulaşmak istiyorsanız favoriler özelliğini kullanın. Bunun için, fotoğrafların altında bulunan kalp simgesine dokunun. Kalp simgesinin ne işe yaradığına gelince, bu simge size favoriler adında yeni bir klasör oluşturacak ve beğendiğiniz fotoğrafları bir araya toplayacaktır.

Arkadaşlarınızla nerede olduğunuzu paylaşın ya da arkadaşlarınızın nerede olduğunu görün.

Sevgilinizin, arkadaşınızın ya da çocuğunuzun nerede olduğunu görmek ya da onlarla konumunuzu paylaşmak istiyorsanız iPhone’un konum servisini açın. Bu sayede mesajlaşırken mesaj attığınız kişinin nerede olduğunu görebilir ve sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz