Ana SayfaHaberleriPhone 8 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak?

iPhone 8 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak?

- Advertisment -

iPhone’un son telefonu iPhone 8 ve beraberinde çıkaracağı düşünülen iPhone 8 Plus bu aralar teknoloji severlerin en fazla merak ettiği cihazlardan bir tanesi. Geçen yazımızda iPhone 8’in özellikleri üzerinde durmuş, güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgileri derleyerek kamera özellikleri, işlemci ve pil ömrüne kadar bir çok özelliğini sizlere duyurmuştuk. Bu yazımızda merak edilen bir diğer konuya yer vereceğiz. iPhone 8 ne zaman çıkacak?

iPhone 8 ve ne zaman çıkacak?

iPhone 8 çıkış tarihi daha yaklaşmadan çeşitli söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın bilmem kaçıncı yılı olmasından dolayı iPhone 8 yerine iPhone X modeli çıkacak, yok rengi şu olacak gibi bir çok söylenti. Bunun yarı sırada iPhone 8’in özellikleri ve fiyatı ile ilgili de aslı olmayan bir çok söylenti internette yerini aldı. iPhone 8 ile ilgili her ne kadar konsept tasarım olarak da yayınlanıyor olsa herkesin inandığı bir çok video yayınlandı ancak gerçek özellikleri ve gerçek çıkış tarihi ile ilgili firma doğrudan açıklama yapmadığı sürece herhangi bir bilginin kesin olarak algılanmaması gerekiyor.

Bununla birlikte firmaların prensipleri gereği değişmeyen bazı şeyler var. Örneğin bir ürünün lansmanı yani tanıtımının yapıldığı tarih. Bir çok akıllı telefon markası gibi Apple’da yeni telefon lansmanlarını hemen hemen aynı tarihlerde yapıyor. Bu kolay kolay değişmeyen prensip telefonların çıkış tarihleri ile ilgili doğru tahminler yapmamıza yardımcı oluyor.

Apple her yeni ürününde olduğu gibi iPhone 8’i de Eylül ayında duyuracak. Geçen yıl çıkardığı iPhone 7 modelini de Eylül’de duyuran Apple bu geleneğini bozmayacak gibi. iPhone’un lansmanının yani tanıtımının yapıldığı ve ürünlerin çıkış tarihleri aşağıdaki gibi.

iPhone 5 tanıtılma tarihi: 12 Eylül Çarşamba Çıkış tarihi: 21 Eylül Cuma
iPhone 5s tanıtılma tarihi: 10 Eylül Salı  Çıkış tarihi:  21 Eylül Cuma
iPhone 6 tanıtılma tarihi: 9 Eylül Salı Çıkış tarihi: 19 Eylül Cuma
iPhone 6s tanıtılma tarihi: 9 Eylül Çarşamba Çıkış tarihi: 19 Eylül Cumartesi
iPhone 7 tanıtılma tarihi: 7 Eylül Çarşamba Çıkış tarihi: 16 Eylül Cuma

Önceki ürünlerin tanıtım ve çıkış tarihlerine dayanarak muhtemel iPhone 8 çıkış tarihi ya 12 Eylül 2017 ya da 13 Eylül 2017 olacak. Satışa çıkacağı tarih ise 20 – 25 Eylül arası.

iPhone 8 Türkiye’de ne zaman satılmaya başlanacak?

iPhone 8’in Türkiye’ye geliş tarihi ise ürününün çıkış tarihinden bir kaç ay sonrasına kalabiliyor. Buna göre Türkiye de Kasım ya da Aralık gibi satılmaya başlanabilir. Ürünün 2018’e sarkması da mümkün.

iPhone 8’in fiyatı ne olacak?

iPhone 8’in fiyatı bizi bu sefer çok şaşırtmayacak gibi. iPhone 7 ve Plus serisi ile çıtayı yükselten Apple iPhone 8’in fiyatını da bu seviyelerde tutacak gibi. Buna bağlı olarak iPhone 8’in fiyatı 599 £ iPhone 8 Plus’ın fiyatı ise 1000 £ seviyesinde olacak.

iPhone 8’in Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 8’in kaç TL olacağının tahmini oldukça güç. Ülkemizde uygulanan yüksek vergi dilimleri ve faizler telefon fiyatları konusunda üreticileri ve satıcıları buna bağlı olarak telefon satın almak isteyen kullanıcıları oldukça zorluyor. Telefonların Türkiye fiyatları yurt dışı fiyatlarına göre oldukça orantısız olabiliyor. Ancak iPhone 8 kaç para olursa olsun binlerce iPhone hayranı tarafından alınacaktır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -