Ana SayfaHaberleriOS 9 İle Yepyeni Özellikler

iOS 9 İle Yepyeni Özellikler

- Advertisment -

iOS işletim sisteminin son sürümü olan iOS 9 yepyeni özellikleri ile birlikte kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 9 ile ilgili bir yazı kaleme alındı. Teknoloji kamuoyu tarafından uzak zamandır yayınlanması beklenen iOS 9’un iyi bir şekilde incelendiğini söyleyebiliriz.

iOS kullanıcıları açısından birçok yeniliğin yer aldığı iOS 9 oldukça başarılı bir şekilde hazırlanmış görünüyor. iPhone kullanıcılarının birçok şikayetine çözüm olabilecek özellikleri ile dikkat çeken iOS 9, aynı zamanda iOS deneyimini üst düzey bir seviyeye taşımayı başarmış durumda.

iOS 9 için gelen önemli özelliklere baktığımızda öncelikle notlar uygulaması dikkat çekiyor. Çok daha pratik ve kullanışlı bir hale gelen bu uygulama iOS 9’un artıları arasında yer alıyor. Notlar uygulaması iCloud ile entegre bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede sekronizasyon gerçekleşebiliyor. Notlar uygulaması ile aynı zamanda fotoğraf üzerine not alabiliyor ve çizim yapabiliyorsunuz. iOS 9 için sağlanan yeni fonksiyonlardan biri de madde işaretleme özelliği diyebiliriz.

 iOS 9 ile birlikte harita uygulamasının yenilendiğini de söyleyebiliriz. Kullanıcılar için yol gösterme hizmeti veren haritalar artık aynı zamanda rehberlik de edebilecek. Özellikle toplu taşıma yollarını ayrıntılı bir şekilde aktarabilecek olan haritalar uygulaması iOS kullanıcılarının en beğendiği yenilikler arasında olabilir.

  iCloud Drive özelliği ile iCloud  hesabınızda yer alan dosyalara tek bir noktadan erişebilmek mümkün olabiliyor. İsmini hatırlamadığınız dosyalara kolay arama özelliği ile rahatlıkla erişebilirsiniz. Ancak dosyaların tarihini ya da farklı bilgilerini hatırlıyor olmanız gerekiyor.

iOS 9 kullanıcılar için etkileyici bir e-mail hizmeti de sunuyor. E-mail içerisinde ses, görsel ve farklı çizimlere yer verebilir ve imzanızı ekleyebilirisiniz. Ayrıca 5 GB’a kadar veri aktarabilme şansınız bulunuyor.

iOS 9’un yalnızca iPad kullanıcıları için sunduğu ekran bölme özelliği sayesinde birden fazla işlem yapabilmeniz mümkün oluyor.

iOS 9’un güncellemesi ile birlikte yenilenen QuickType uygulaması sayesinde metinsel işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olabilecek. Çoklu dokunmatik özelliği ve hızlı metin seçme fonksiyonu sayesinde bu uygulamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -