Ana SayfaNasıl yapılır?IGTV'de Kanal Oluşturma ve Video Yükleme Nasıl Yapılır

IGTV’de Kanal Oluşturma ve Video Yükleme Nasıl Yapılır

- Advertisment -

Dünyanın en popüler uygulaması olan ve Facebook tarafından satın alındıktan sonra pek çok güncelleme alan Instagram yeni uygulaması olan IGTV’yi tüm dünyadaki kullanıcılarının hizmetine sundu. Gelişen özellikleri ile kullanıcı deneyimini arttırmak ve keyifli bir sosyal ağ olmak için geliştirmeler gerçekleştiren Instagram ekibinin IGTV ile özellikle rakiplerinin bir adım önüne geçeceği görünmekte. Peki, IGTV nedir, kanal nasıl oluşturulur ve oluşturulan kanala video yükleme işlemleri nasıl yapılır? İşte IGTV ile ilgili tüm merak edilenler.

IGTV Nedir?

Instagram’ın en yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunulan IGTV kişilerin dikey olarak video çekerek paylaşmalarını ve paylaşılan videoların izlenmesini sağlamakta. Youtube’un canlı yayın özelliğine rakip olarak gösterilen IGTV’nin amacı ise bambaşka. Instagram uygulamasında kullanıcılar profillerinde 1 er dakikalık videolar paylaşabilir iken IGTV kullanarak bu süreyi 1 saate kadar çıkartacaklar. Kullanıcılar arasında anlamlı bağlantılar kuracağı belirtilen uygulama çıktığı ilk dakikalarda milyonlarca kişi tarafından kullanıldı.

IGTV’de Nasıl Kanal Oluşturulur?

İçerisinde yer almakta olan tüm özelliklerinde her zaman kullanıcı deneyimi ve kullanım kolaylığı sağlamayı hedefleyen Instagram aynı sistemi IGTV’de de tercih ediyor. IGTV üzerinden bir saate kadar uzunluğu olabilen videoları paylaşmanız için öncelikle kanal oluşturmanız gerekiyor.

IGTV’de kendi kanalınızı oluşturmak için DM kutunuzun yanında yer alan IGTV butonuna basın ve karşılaşacağınız ekranda yer alan “ Ayarlar “ butonuna tıklayın. Burada yer alan “ Kanal Oluştur “ butonuna tıklayarak kendi kanalınızı birkaç saniye içerisinde oluşturabilirsiniz.

IGTV’de Video Yükleme Nasıl Yapılır?

IGTV uygulamasında kanal oluşturduktan sonra yapmanız gerekenler çok kolay. Tüm Instagram Bio bilgileriniz otomatik olarak IGTV içerisinde de yer alacaktır. IGTV kanalınızı ziyaret ettiğinizde “ Video Yükle “ butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda telefonunuzun galerisinde yer alan tüm videolara ulaşabilecek ve paylaşım yapabileceksiniz.

Ek Bilgi: IGTV üzerinde sadece dikey videoların yer aldığını tekrar belirtmemiz gerekiyor. Yatay olarak çekmiş olduğunuz videolar kesilmiş olarak yer alacak ve başarılı olmayacaktır.

IGTV’ye Bilgisayardan Video Yükleniyor Mu?

Tüm Instagram kullanıcılarının IGTV güncellemesinden sonra akıllarına gelen soru ise tabii ki IGTV kanallarına bilgisayarlarındaki videoları yükleyip yükleyemedikleri oldu. Ancak Instagram’daki IGTV kanalınıza şu an sadece mobil cihazınız üzerinden video yükleyebilirsiniz. Önümüzdeki güncellemelerde bu işlevin gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun