Ana SayfaNasıl yapılır?Hızlı telefon & tablet şarj etme uygulama indir

Hızlı telefon & tablet şarj etme uygulama indir

- Advertisment -

Günümüzde telefonda en çok dikkat edilen özelliklerden biri de şarjdır. Telefon tercihinde genellikle “Şarjı iyi gidiyor mu? Pil ömrü ne kadar?” şeklinde sorular yöneltilir. Günlük hayatta uygulama kullanımı, mesajlaşma, arama yapma, kamera kullanımı ve daha pek çok işlem neticesindeki enerji tüketimi her ne kadar güçlü bir bataryaya sahip olsak da fazla olmaktadır. Yine şarjı her ne kadar uzun gidecek önlemler alsak da her telefon ve tablet mutlaka şarj edilmeyi gerektirmektedir. Peki şarj ederken hızlı şarj edebilir miyiz? Telefonu hızlı şarj etmek için uygulamalardan yararlanabilir miyiz? Hızlı şarj etme uygulaması var mı? Bu yazımızda telefon ve tableti hızlı şarj etmeyi sağlayan araçlardan bahsedeceğiz.

Telefonun şarj olma hızı kullanılan şarj başlığına, telefon doluluğuna ve akım gücüne göre değişiklik göstermektedir. Evdeki priz veya araba çakmaklığından dolan şarj arasında fark bulunmaktadır. Telefonu şarj ederken pilin tamamen dolması veya istediğimiz seviyeye uzun sürede geliyorsa ne yapmak gerekiyor?

Telefonu hızlı şarj etmek için kendimizin alabileceği birtakım basit önlemler vardır. Bunlar wi-fi kapatmak, hücresel veri, bluetooth, hotspot kapatmak, arka planda çalışan uygulamaları engellemektir. Telefonu direkt uçak moduna almak ve uygulamaları kapatmak genellikle tercih edilen yöntemdir. Bunun dışında uygulamalar kullanarak da Android veya iOS’u hızlı şarj etme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Android veya iOS (iPhone) için hızlı şarj uygulaması indirmek için Google Play Store veya App Store’da “Hızlı şarj”, “Fast charging” araması yapabiliriz. Burada kullanıcı puanı ve indirme sayısı yüksek uygulamaları inceleyerek cihazımızla uyumlu olan uygulamayı indirebiliriz. Hızlı şarj uygulamaları telefon veya tabletin performansını kısar ve şarj edildiği müddetçe enerji kullanımını azalttığı için pilin hızlıca dolmasına büyük katkı sağlar.

Cihazınızı hızlı şarj etmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Yorum bölümünde diğer kullanıcıları bilgilendirmek adına deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Aşağıdaki yazımızı inceleyerek uygulamaların sahte olup olmadığını anlayabileceğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Mağazada sahte uygulamalar nasıl anlaşılır?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -