Ana SayfaHaberlerHedef akıllı telefonlar

Hedef akıllı telefonlar

- Advertisment -

Türksat AŞ Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamaya göre müdürlük e devlet mobil kullanıcısını arttırmak için çalışmalara başlayacak.

Türksat Aş ; devlet kurum ve kuruluşlarının yoğunluğunu oldukça azaltan e devlet uygulamasından sonra akıllı telefonların kullanımının artması ile e devlet kapısı mobil uygulamasını da hayata geçirmişti. Çok geçmeden binlerce insan tarafından Android ve Apple Store marketlerinden indirilen uygulama kullanıcılarına evinden çıkmadan bir çok işlemi yapmasına olanak sağladı.

Talepten memnun olan Genel Müdür Ensar gül, e devlet sisteminin 19 milyon 800 bin kullanıcısı olduğunu açıkladı. Aylık 9 milyon kişi tarafından kullanıldığını da belirten Gül, bilgi teknolojileri çağında e devlet kapısı uygulamasının önemli bir adım olduğunu söyledi.

Müdürlük, uygulamayı indiren kullanıcı sayısını ve mobil kullanıcılar için yani telefonda yapılacak işlemleri de arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Şimdilik 47 kamu işlemini gerçekleştirdiğimiz e devlet uygulamasını aşağıdaki linkimizi tıklayarak indirme sayfamızdan indirebilirsiniz.

e devlet uygulaması android indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -