Ana SayfaNasıl yapılır?Google Play'den apk dosyası nasıl indiriliyor?

Google Play’den apk dosyası nasıl indiriliyor?

- Advertisment -

Google Play ne işe yarar?

Goole Play hem tarayıcı üzerinden hizmet veren hem de Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde hizmet veren bir uygulamadır. Mobil cihazlar için yüzbinlerce uygulama barındıran Google Play adeta telefonlar için bir uygulama deposudur. Ancak Google Play işimize yarayabilecek bazı uygulamaların indirilmesine izin vermiyor. Ayrıca kendi içinde de bu uygulamaları barındırmıyor.

google-play-mobilkaynak-indir

Bu dosyaları elde edebilmek için ise uygulamanın Apk versiyonunu indirmeniz gerekiyor. Apk ise kısaca uygulamanın ham hali olarak tanımlanabilir. Yani Apk uygulaması sanal uygulama mağazalarından ayrı hareket eder. Apk dosyalarını telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz olarak, hiçbir zahmete girmeden indirebilmek için bir eklenti kullanacağız ve istediğimiz tüm uygulamaların Apk versiyonlarını, sürümlerini indirebileceğiz. Programın adı Apk Downloader Extension (Aplikasyon indirme eklentisi) Uygulamayı buraya tıklayıp indiriyoruz.

Yaptığımız bu işlemin ardından paylaş butonuna dokunuyoruz ve ekranda çıkan uygulamalardan biri olan APK Downloader Extension’ı seçiyoruz. Hemen sonrasında ise GET’e basıyoruz. Yaptığımız bu hamlelerden sonra uygulama indirilmeye başlıyor.

İkinci bir yöntem olan ID kopyalama işlemiyle de uygulamanın Apk versiyonlarını telefonumuza indirebiliyoruz. Nasıl mı? Mesela Çılgın Hırsız uygulamasının Apk sürümünü telefonunuza indireceksiniz diyelim. Çılgın Hırsız oyununun Google Play linki nedir?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM

Uygulamanın ID’si yani kimliği —> id=com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM

Burada yapmamız gereken Apk Downloader Extension’u çalıştırmak ve Package bölümündeki boş alana id yazısından sonraki bölümü kopyalamak. Ardından Get’e basıyoruz. (Elde etmek) ve uygulamayı indiriyoruz.

Not: Uygulamayı çalıştırabilmek için Google Play Servisler ‘in aktif olması gerekiyor. Telefonunzu veya tabletinizde bu hizmet yüklü değilse Google Framework Kimliğini girerek bu işi halledebilir, indirmeye başlayabilirsiniz.

Not 2: Allaaah yırttık abicim dememelisiniz. Çünkü APk Downloader Extension ile ücretli uygulamaları edinemiyorsunuz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -