Ana SayfaNasıl yapılır?Google Play durduruldu hatası nasıl düzeltilir?

Google Play durduruldu hatası nasıl düzeltilir?

- Advertisment -

Google Play durduruldu hatası Samsung telefonlarda ilk olarak kendini göstermiş olsa da artık hemen hemen her cihazda karşımıza çıkıyor. Özellikle tabletlerde artış gösteren bu hatanın en büyük sebeplerinden bir tanesi ise cihazın replika olması ya da yazılım güncelleme ya da format atma gibi işlemlerin hatalı yapılması.

Ancak bazen ortada bunlardan herhangi biride olmadan uygulama indirmek istediğimizde Google Play durduruldu hatası alıyoruz ve uygulama indiremiyoruz. Biz de bize ” Google Play durduruldu yazıyor, uygulama indiremiyorum” şeklinde sürekli sorulan soruya yanıt olarak bu yazımızda size problemin çözümünü detaylıca anlatamaya çalışacağız.

Maalesef Google Play durduruldu hatası

Yukarıdaki hatayı alıyorsanız uygulama indirme problemi yaşarsınız ve Google Play ile yapacağınız hiç bir işlemi yapamazsınız. Yani güncelleme işlemi de yapamıyorsanız sebebi yukarıdaki hatayı alıyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Peki hatanın çözümü için ne yapmalısınız?

Bunun birden fazla sebebi var. Telefonda bu hatayı alıyorsanız farklı tablette alıyorsanız farklı olabilir. Onun için adım adım tüm yöntemleri yazmaya çalıştık, siz sırayla deneyin bir tanesinde mutlaka çözülecektir.

Not: Aşağıdaki ayarlar tüm android cihazlar için geçerlidir. Ancak bazı cihazlarda menü yerleri değişiklik gösterebilir. Eğer mantığına göre siz de telefonu ya da tableti ayarlarsanız problemden kurtulabilirsiniz.

Her şeyden önce telefonu açıp kapatın ve indirme işlemini tekrar deneyin, problem devam ediyorsa…

Çözümü 1 Güncellemeleri kapatın: Ayarlara girin. Buradan uygulama yöneticisi kısmına gelin. Buradan hepsi seçeneğini seçin ve Google Play uygulamasını bulun. Basılı tutun ve güncellemeleri kapat deyin. Daha sonra indirme işlemini tekrar deneyin.

Çözüm 2 Saat ayarlarını değiştirin: Evet biraz saçma gelecek ama bu da bir çözüm yolu. Telefonunuzun saat ayarlarına girin. Otomatik saat ayarını kapatın ve saatte küçük oynamalar yapın. Telefonu açıp kapatın ve yeniden Google Play kullanmayı deneyin.

Çözüm 3 Ön belleği silin: Telefonunuzun ayarlar kısmına girin. Daha sonra uygulamalar/uygulama yöneticisi kısmına gelin ve buradan Google Play’ı bulun. Uygulamayı tıklayın ve ön belleği temizle deyin.

Çözüm 4 Ayarları sıfırlayın: Telefonun ayarlar kısmına girin. Buradan ayarları sıfırla seçeneğine gelin ve uyguluma ayarlarını sıfırlayın. Dilerseniz telefon ayarlarının tamamını da sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem veri kaybına sebep olabilir, lütfen bu işlemi yapmadan önce önemli verilerinizi yedekleyin.

Çözüm 5 Google Play’ı silme ve geri yükleme: Uygulamalara girin ve Google Play’ı telefonunuzdan kaldırın. Google Play olunca kendini de indiremeyeceğiniz için Google Play indir diye internette aratın ve güvendiğiniz bir siteden indirin. Google Play’ı silmek telefonunuza zarar vermez ancak indireceğini yere çok dikkat edin.

Çözüm 6 telefon/tablet format atın: Cihazı sıfırlamak her zaman kesin bir çözüm olarak görülür ama eğer Google Play durduruldu hatası alıyorsanız cihaza format atmak da işe yaramayabilir. Hem de zahmetli bir iş olduğu için bu seçeneği en sona bıraktık. Eğer yukarıda ki hiç bir yöntem problemi çözmeye yetmediyse cihazı sıfırlayın, indirme yapmıyorsa yukarıdaki işlemleri format attıktan sonra tekrar deneyin.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

  1. format sonrasında durdu ne halt edeceğiz şimdi hadi buna da bir cevap verin de görelim Google Play hizmetlerinin durdurulması tamamiyle Samsung’un yeni cihaz satma amacıyla eski cihazlarda uyguladığı bir alternatif satış tekniğidır Türkiye gibi ülkelerde buna yönelik davalar açılmadıı için bu SORUNLARLA Çokça karşılaşacağız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -