Ana SayfaHaberlerGalaxy S8, S8+ ve Note 8 Android Pie güncelleme nasıl yapılır?

Galaxy S8, S8+ ve Note 8 Android Pie güncelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy S8, S8+ (Plus) ve Note 8 modellerini kapsayan Android Pie (9.0) güncellemesi ile ilgili duyuru yapıldı. Bu cihazlara sahip kullanıcıları kapsayan güncellemeye ilişkin ayrıntılara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Samsung’un S8 ailesine mensup olan S8, S8 Plus ve Note 8 modelleriyle ilgili güncellemeye dair bir açıklamada bulunuldu. Samsung’un yaptığı resmi duyuruya göre takvimde güncellemenin 15 Şubat 2019’da gerçekleşeceği bilgisi yer alıyor.

Cihazların çoktandır güncelleme alacağı biliniyordu, ancak bununla ilgili net bir açıklama yapılmamıştı. Samsung firması tarafından yapılan resmi duyuru sayesinde kullanıcılar rahat bir soluk aldı.

Güncelleme nasıl kontrol edilir?

Samsung güncellemeleri “Ayarlar” bölümünden kontrol edilebiliyor. Güncelleme geldiğinde mevcut Android Pie sürümünü yüklemek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz ve buradan gerekli kontrolü sağlamanız yeterlidir.

Android Pie güncellemesi nasıl olacak?

Bilindiği üzere Samsung modellerinde güncelleme 2 yıl ile sınırlı oluyor. Galaxy S8 modelleri Android Nougat 7.0 sürümüyle geldiğinden 2 güncelleme daha alacağı yani bunun Android 9.0’ı da kapsayacağı biliniyordu.

Android 9.0 Pie işletim sistemi paket olarak gelecek. Yani kullanıcılar güncelleme yaptıklarında Samsung One arayüzünü kullanacaklar. Temelinde Android 9.0 bulunan arayüz kullanıcılara pek çok yenilik sunmayı amaçlıyor.

Samsung One UI hakkında daha fazla bilgi edinmek, arayüz özelliklerini öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Samsung One UI hakkında bilmeniz gereken 13 çekici özellik

Cihazınız Android 9.0 Pie güncellemesi alıyor mu? Samsung’un güncelleme politikalarından memnun musunuz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -