Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook uygulama engelleme nasıl yapılır (Resimli anlatım)

Facebook uygulama engelleme nasıl yapılır (Resimli anlatım)

- Advertisment -

Facebook bizlere kişi engelleme özelliğinin yanında uygulama engelleme ayarları yapma imkanı da tanıyor. Eğer Facebook’a her girdiğinizde oyun bildirimleriyle karşılaşıyorsanız, bildirimlerden kurtulma yolu olan uygulama engellemeyle bu işe kesin çözüm üretebilirsiniz. Facebook’ta uygulamaları engellemek ve istemediğiniz oyun, uygulama bildirimlerini kalıcı olarak kapatmak için aşağıda bulunan resimli anlatımdaki yöntemi takip edin.uygulama-engelleme-facebook

Facebook’taki uygulamaları nasıl engelleyebiliriz, nasıl kaldırabiliriz şeklinde kullanıcılardan büyük oranda şikayetler geliyor. Bu sorunu çözmek ve gelecekte olası problemlerle karşılaşmamak adına Facebook hesabımıza giriş yapıp ayarlara girelim.

Ayarlar bölümünde bulunan Engelleme’yi seçerek kırmızı diktörtgenle işaretlenmiş alanlara göz atalım. Birinci işaretli alanımızda uygulama davetlerini engellemek için size kim oyun, resim, yarışma vs uygulama isteği gönderiyorsa onun ismini yazalım. Artık bir daha engellediğimiz kişiden bildirim ve oyun daveti isteği almayacağız. İkinci metodumuzda ise yalnızca uygulamaları engelleyebiliyoruz. Dilersek engellediğimiz kullanıcıları ve uygulamaları buradan eski haline getirebiliyoruz. Yani engellemeyi kaldırabiliyoruz.

Not: Engellenen kişi uygulama davetlerinde engellendiğini göremez. Aynı ayarları mobil, Android, iOS, Windowsphone, Blackberry ve Symbian tablet ve telefonda yapabilirsiniz.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -