Ana SayfaHaberlerEn çok hangi mobil oyunlar para kazanıyor ? (1 Dakika)

En çok hangi mobil oyunlar para kazanıyor ? (1 Dakika)

- Advertisment -

Mobil dünyaya olan ilgi güç geçtikçe artıyor. Bir zamanlar en çok tercih edilen yazılımlardan biri de programlardı. İhtiyaçlarımızı bilgisayardan karşıladığımız için temel ilgi alanımız programlar üzerineydi. Ancak akıllı cihazların yaygınlaşması ve mobil cihaz tabanlı işletim sistemlerinin, programcılığın gelişmesiyle neredeyse tüm kullanıcıların rotası ister istemez mobil uygulamalara da kaydı.

İnternet bağlantısı aracılığıyla Android, iOS ve Windows Phone gibi tabanlarda bulunan mağazalardan ihtiyaçlarımızı karşılayacak uygulamaları indirebiliyor, hayatımızı kolaylaştırmak adına uygulamalardan yararlanabiliyoruz.

Tüm bunların yanında masaüstü oyunlarının yanında mobil uygulamalar aracılığıyla da istediğimiz şekilde zaman geçirebiliyor, boş vakitlerimizi eğlenceye çevirebiliyoruz. Tabii biz mobil oyunları indirip, kullanmaya başlarken ister istemez ortaya yeni bir kazanç kapısı çıkarıyoruz. Arz talep neticesinde milyonlarca kullanıcının mobil oyunlara yönelmesi, yeni oyun geliştiricilerinin ortaya çıkmasını, yaptıkları uygulamaları güncelleyerek bizlere daha kaliteli hizmet vermelerini sağlıyor.

Peki bu hizmet veren firmalar bizler üzerinden ne kadar gelir elde ediyor, uygulama geliştiricileri Android, iOS oyunlarından ne kadar kazanç sağlıyor? 1 dakikada mobil oyun kazançları ne kadar? İşte yanıtlar…

İngiltere tabanlı bir web sitede, mobil platformda en çok para kazanan uygulamalar listelenmiş.

1 Dakikada mobil oyunlar ne kadar kazanıyor? 

 1. Pokemon Go – 550 TL
 2. Clash of Clans – 531 TL
 3. Candy Crush Saga – 475 TL
 4. Game of War – Fire Age – 400 TL
 5. Mobile Strike – 319 TL
 6. Clash Royale – 225 TL
 7. Candy Crush Soda Saga – 164 TL
 8. Boom Beach – 80 TL
 9. Farm Heroes Saga – 65 TL
 10. Clash of Kings – 65 TL
 11. Star Wars: Galaxy of Heroes – 64 TL
 12. Marvel Contest of Champions – 60 TL
 13. Candy Crush Jelly Saga – 59 TL
 14. Hay Day – 52 TL
 15. Gummy Drop 47 TL
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -