Elinde cep telefonu patlayan genç kız hayatını kaybetti

-sponsor-

Telefon bataryasının patlaması sonucu yaralanma haberlerine oldukça alıştık. Özellikle Samsung Note 7’nin bu tür bir olaya karışmış olması durumun ne kadar ciddi olduğuna bir örnek. Ancak bu sefer yaşanan olay alışmışın dışında ve oldukça üzücü. Ne yazık ki bu sefer telefon bataryası patlaması sonucu genç bir kız hayatını kaybetti.

Bu olay ilk ölümlü telefon patlaması olarak tarihe geçti.  da yaşanan olayda Nokia marka telefon kullanan genç kız telefonun elinde patlaması ile hayatını kaybetti. Telefonun şarj olurken patlayıp patlamadığı tam olarak bilinmiyor ancak bu tür olaylar genelde telefon şarj edilirken kullanmaya bağlı gerçekleşiyor. Telefonun tam modeli ise Nokia 5233!

Olaydan sonra Nokia firmasının açıklaması da gecikmedi. Bildiğiniz üzere Hindistan gibi ülkeler hala akıllı telefon kullanmıyor ve kullanıcıların bir çoğu bizim uzun zamandır görmediğimiz telefonları kullanmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak genç kızın telefonu da oldukça eski bir model. Nokia Express Music olarak da bilinen 5233 modeli Nokia başka bir firmaya devir edilmeden önce üretilmiş ve satışa sunulmuş. Şu an Nokia markasını temsil eden şirket ise olayı bu şekilde açıklayarak mevcut modelin üretiminin ve satışının kendileri tarafından gerçekleşmediğini ancak yine de olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtmişler.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz