Ana SayfaNe nedir?Deep Web Nedir?

Deep Web Nedir?

- Advertisment -

İnternet, dünyanın en hızlı ve geniş platformu olarak düşünülebilir. Dakikada binlerce kez farklı işlemler gören bu platform aynı zamanda devasa büyüklükte bir bilgi çöplüğünü barındırıyor. Bilginin saklanabildiği tüm elektronik ortama internet ağı adı veriliyor.

İnternet ağı, içerisinde yer alan internet sitelerinden oluşuyor. Bu internet sitelerinin yaptığı yayınlar sürekli olarak arama motorlarında güncelleniyor. Ancak bazı istisnalar haricinde. İnternet ağı içerisinde kendini kamufle edebilen bazı internet siteleri mevcut durumda. Bu alana teknoloji dünyası içerisinde Deep Web adı veriliyor. Deep Web,  internet ağı içerisinde yasal olmayan sanal bir ortam olarak görülebilir. Devletlerin güvenlik teşkilatları tarafından araştırılan ve incelenen internet ağının bu karanlık yüzü, uzun yıllardır varlığını sürdürüyor. Yasal olmayan birçok ticaret ve yayının büyük bir bölümünün Deep Web kısmında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İnternet ağı içerisinde yer alan bu bölgeye her isteyen kullanıcı erişemiyor. Deep Web ortamına girebilmek için profesyonel bir internet kullanıcısı olmak ya da güçlü bir referansa sahip olmak gerekiyor. Deep Web internet ağının geleceği açısından olumsuz bir tablonun oluşmasına neden oluyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun