Ana SayfaaksesuarBizi yenilikler ile karşılayan Android 7.1

Bizi yenilikler ile karşılayan Android 7.1

- Advertisment -

geçtigimiz günler google yeni akıllı telefonu olan Google Pixel ve Google Pixel XL ın tanıtımını yapmıştı buradaki link den incelebilirsiniz.yeni gelen akıllı telefonlar ile beraber Android 7.1 sürümünüde neler bulunuyor bu gün sizlere onlar hakkında bilgi vereceğiz.

akıllı telefonlarda artık neredeyse görmeye alışık olmaya başladıgımız 3D Touhc(baskıya duyarlı) özelliği artık Android 7.1 kullanabileceğiz. e bu 3D Touch özelliği ne işe yarıyor ? Her hangi bir uygulamamızın üstüne biraz basılı tutarak uygulamamızın hemen yanında kullanabileceğimiz kısa yollar açılıyor ve bu açılan menü  ile uygulamaya girmeden uygulama hakkında bir işlem yapama olanağı sağlıyor. Bu teknolojiyi ilk apple firması ile duymuş olsak da artık android de de buluna bileceğini artık söyleyebiliriz.

Bir diğer yenilik Google asistan!

Microsoft’un Cortana’sı,Apple’ın Siri’si varsa google de artık Google asistanım var diyor ve iki firmaya kafa tutmak için google asistan ile geliyor.

klavye geliştirilip yenileniyor !

Google özelleştirilmiş emojileri geliştiriyor ve artık gıf formatındaki görseller e klavyesinde yer veriyor .

Depolama

bir çok android kullanıcısının mağdur olduğu konulardan biri olan depolama alanı için işletim sisteminin içinde bir uygulama ile geliyor bu uygulama sayesinde gereksiz gördüğünüz dosyaları silebilir ve ekleyebilirsiniz artık root atmadan gönül rahatlığı ile dosyalarınıza erişip müdahale edebilirsiniz .

yani Android 7.1 bomba gibi geliyor ve güzel kolay yenilikler ile güzel bir kullanım sağlayacak gibi duruyor Android 7.1 sürümünün 2017 kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -