Ana SayfaAndroidBilgisayardan nasıl SMS gönderilir?

Bilgisayardan nasıl SMS gönderilir?

- Advertisment -

Bilgisayar ve Android cihazlar arasında hala entegrasyon sorunları yaşanıyor. Kimi durumlarda bilgisayar üzerinden Android cihazı yönetmek veya işlemin tersini gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor. Buna neden olarak işletim sistemlerinin farklılığı gösteriliyor. Android Google OS ile çalışırken geleneksel bilgisayarlarda çoğnulukla Windows ve Mac işletim sistemleri yüklü.

Android ve PC arasındaki en büyük çatışmalardan biri de SMS gönderme sorunu. Tüm gün bilgisayarda çalışmak zorunda olan kullanıcılar üstüne üstlük Android telefon kullanarak SMS göndermekle meşgul. Peki bulunan bir çözümü yok mu? Bilgisayardan SMS göndermek gibi bir yöntem bulunmuyor mu? Evet, şanslısınız ki Google Play Store’da mevcut olan çeşitli uygulamalar sayesinde bilgisayardan kısa mesaj yollamak mümkün.

SendLeap Nasıl indirilir?

Bu yazımızda PC’den SMS yollamak için kullanabileceğiniz bir platformu tanıtacağız: SendLeap. Uygulama ücretsiz olarak hizmet veriyor ve kullanıcıların Android cihazlardan SMS alması ve göndermesi gibi görevleri PC üzerinden yönetmeyi sağlıyor.

 • SendLeap uygulamasını Android telefon veya tablet için indirin.
 • Kurulumdan sonra “Sendleap” web adresini ziyaret edin.
 • Google hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve hem sitede hem de uygulamada kullanmak üzere bir şifre oluşturun. ( Uyarı: Google hesabıyla SendLeap ilişkilendirmenin tehlikeli olabileceğini düşünen kullanıcılar kullanımda olmayan bir Google hesabı kullanmayı tercih edebilir veya bu yöntemi kullanmamayı tercih edebilir.)
 • Uygulamayı başlatın ve Google hesabınızla giriş yapın.
 • Mesajlarınızın SendLeap.com’a gitmesini ve senkronizasyonun gerçekleşmesini bekleyin.

Evet, işlem bu kadar kolaydı! Gerekli izinlerle birlikte SMS’leriniz SendLeap.com penceresine taşındı ve site üzerinden SMS’lerinizi yönetmeniz mümkün.

SendLeap’te nasıl mesaj gönderilir?

SendLeap kullanımı oldukça kolaydır ve WhatsappWeb benzeri bir görünüme sahip olduğundan anlaşılması güç olmayacak bir formattadır. Bilgisayardan kısa mesaj göndermek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Mesaj göndereceğiniz kişiyi SendLeap logosu yanında bulunan SMS ikonuna tıklayarak seçin.
 • Telefon numarası veya isim yazın.
  (Sisteme rehberinizde bulunan kullanıcı bilgileri otomatik olarak aktarılır. Hızlı arama özelliği ile harfe duyarlı olarak istenen kişiler karşınızda listelenir.)
 • Mesajınızı yazın.
 • Gönderme butonuna basın.

PC’den SMS gönderme yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Buna benzer bir yöntem kullanıyor musunuz? Yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -