Ana SayfaAppleApple katlanabilir iPhone için hazırlık yapıyor

Apple katlanabilir iPhone için hazırlık yapıyor

- Advertisment -

Kısa bir süre önce iPhone 8 ve iPhone X modellerinin tanıtımını yapan Apple katlanabilir bir iPhone çıkartmak için patent aldı. 23 Kasım 2017 tarihinde yani dün ABD Patent Ofisi tarafından yayınlanan patent başvurusuna göre Apple katlanabilir iPhone için çalışmalar yapıyor. Patentin detaylarına bakıldığında bu ürünün sıvı metal kullanılarak yapıldığı buna bağlı olarak cihazın çelik ve titanyumdan daha sağlam olacağı öne sürülüyor.

Katlanabilir telefon üretmenin en cezbedici kısmı sağlam yani uzun ömürlü cihazları piyasaya sürmek. Hem ekranın korunması hem de cihazın teknik kısımlarının suya ve sıvıya karşı korunabilir olması katlanabilir telefon için büyük avantaj. Son zamanlarda sıkça rastladığımız ekran kırılma olayları yüksek fiyata telefon alanları fazlaca üzmüş durumda. Buna çözüm olabilecek bu yeni proje Apple gibi diğer telefon üreticilerinin de gündeminde.

Apple tarafından patenti alınan ve kapaklı iPhone olarak da isimlendirebileceğimiz bu yeni telefonun alışılmışın dışında kitap gibi katlanabilir olduğu görülüyor. Cihazın her iki tarafı ekran olarak tasarlanabilir ve bu bize daha büyük bir kullanım alanı sağlarken aynı zamanda bir kısmı klavye ya da oyun konsolu olarak da kullanılabilir.

Apple katlanabilir kapaklı iPhone modelinde geleceğin teknolojisi Mikro LED (mLED) ekran kullanmayı hedefliyor. MLED ekranı sadece katlanabilen iPhone için geliştirmeyen firma bundan sonra çıkartacağı tüm modeller için bu teknolojiyi kullanmaya ayrıca hazırlanıyor. Kendi kendini aydınlatan pixel özelliği ile ekstra panele ihtiyaç duymayan bu yeni ekran %50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Mikro LED ekran teknolojisi ile daha gerçekçi organik görüntüler alabileceğimiz, %50 daha fazla pil ömrü olan ve sıvı metal ile oldukça sağlam olan yeni kapaklı iPhone modelini Apple 2020 tarihine kadar tamamlamayı planlıyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -