Ana SayfaNasıl yapılır?Android telefon ve tablet hızlandırma yöntemleri

Android telefon ve tablet hızlandırma yöntemleri

- Advertisment -

Kullandığınız Android telefon veya tabletten yeterli performansı elde edemiyorsanız, cihazınızı hızlandırmak için birtakım adımlar atabilirsiniz. Telefon ve tablet dostu bazı uygulamalar sayesinde cihazınızı daha kullanışlı, performansı yüksek bir hale getirebilirsiniz.

Cihazınız içerisinde barındırdığı uygulamaların fazla yer kaplaması, Ram(bellek)’i aşırı derecede zorlaması, arka planda gereksiz olduğu halde çalışması donma, kasma, yavaşlamaya sebebiyet verebilir. Size önereceğimiz iki uygulama sayesinde telefonunuzu hızlandırabilir, daha yüksek verim elde edebilirsiniz.

İlk uygulama Clean Master. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Clean Master sayesinde hafızada yer kaplayan gereksiz dosyaları silebilir, kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilir, telefon hızlandırma yöntemi olan Ön Bellek temizleme (Ram) özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bunun yanında telefon temizleme programı olarak bilinen Clean Master’i virüslere karşı güç duvarı olarak da kullanabilirsiniz. Son olarak akıllı cihazın ısınması da yine belirttiğimiz gibi takılmalara, yavaşlamalara sebebiyet verebilir. Clean Master bu konuda da sorununuzu biraz hafifletecek.

 Clean Master indir

İkinci indireceğimiz uygulama Nova Launcher. Eğer cihazınızda launcher uygulaması bulunuyorsa sahip olduğu efektler aygıtı zorlayabilir ve yavaşlamaya yol açabilir. Nova Launcher efektleri azaltır, cihazın daha hızlı ve kullanışlı hale gelmesini sağlar. Google Play Store’daki indirilme sayısı da bunu örnekler nitelikte.

Nova Launcher indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -