Ana SayfaAndroidAndroid için telefonda az yer kaplayan 5 tarayıcı

Android için telefonda az yer kaplayan 5 tarayıcı

- Advertisment -

Android cihazlarda web tarayıcıları büyük önem taşıyor. İnternette arama yapmak, bir ögeyi görüntülemek, dosya indirmek ve daha pek çok amaç için internet tarayıcılarından faydalanıyoruz. Tarayıcılar işlerimizi yapmamızda büyük kolaylıklar sağlıyor fakat kimi durumlarda sorun olabiliyor. Bunlardan biri de tarayıcıların telefonda çok yer kaplaması. Eğer Android cihazınızda fazla depolama alanı bulunmuyorsa bu yazımızdan yararlanarak “telefonda az yer kaplayan tarayıcı uygulamalarına” göz atabilirsiniz.

Listelediğimiz tarayıcılar giriş ve orta sınıfta yer alan Android telefon veya tabletler için kullanılabilir. Eğer telefonumda yer yok ve düşük boyutlu web browser indirmek istiyorum diyorsanız sizin için 5 önerimiz var.

Naked Browser – Web Browser
Android uygulaması olan Naked Browser izlenmediğinizi iddia eden tarayıcılar arasındadır. Her ne kadar basit bir arayüze sahip olsa da işlevseldir ve çok hızlı bir kullanıma sahiptir.

Via Tarayıcı – Hızlı & Kolay
Adından da anlaşılacağı gibi Via tarayıcı en hızlı ve en düşük boyutlu tarayıcılar arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan akıllı resim yükleme ve reklam engelleyici sayesinde az internet harcamanızı da sağlamaktadır. Via Browser yalnızca 846 KB yer kaplıyor.

Monument Browser

Android için özel olarak geliştirilen Monument Browser kullanıcılara kolay kullanım sağlar. Oldukça temiz ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama hızlıdır, gizliliği önemser ve yüksek hızda internetten dosya indirmenizi sağlar. Telefonda az yer kaplayan ve işini layıkıyla yerine getiren bu uygulama içerisinde reklam engelleme aracı da bulunmaktadır. Ek olarak gece modu, okuma modu, gizlilik modu ve hızlı erişim modları içerir.

Phoenix Browser – Video Download, Data Saving, Fast

Phoenix tarayıcı adında da anlaşılacağı üzere video indirme, internet kullanırken az veri harcama ve hızlı gezinme gibi özellikler vadetmektedir. Sade ve şık arayüzle gelen tarayıcı kullanıcı gizliliğini önemser.

Opera Mini Web Tarayıcı

Opera tarafından Android için özel olarak geliştirilen mini web tarayıcı telefonda az yer kaplama, az internet harcama ve hızlı gezinme imkanları tanımaktadır. Uygulama içi araçlardan reklam engelleyiciyi kullanarak istenmeyen reklamlar engellenebilir, akıllı indirme yapılabilir ve çoklu görev ile çok sayıda sekme açılabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -