Ana SayfaHaberlerAkıllı telefon yüzünden tuvalette felç geçirdi

Akıllı telefon yüzünden tuvalette felç geçirdi

- Advertisment -

Yahoo’nun haberine göre Çin’de yaşanan olayda genç bir adam tuvalette telefonu ile fazla oynadığı için felç geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Artık elimizden hemen hemen hiç düşürmedimiz akıllı telefonlar alışkanlık yapan her şey gibi hayatımız için risk oluşturuyor. Gerek trafikte olsun gerek aile ve sosyal ilişkilerimizde olsun aşırı kullanıma bağlı yaşanan olaylar hızla artıyor. Sıradaki haberimizde tam olarak da fazla telefon kullanmaktan ortaya çıkmış.

Çin’e bağlı bir eyalette meydana gelen olayda arkadaşları ve ailesi ile bir cafede oturan genç tuvalete gidiyor ve orada telefonla oynamaya dalıyor. Uzun süre bekledikten sonra gencin gecikmesinden endişelenen yakınları tuvalete gittiklerinde ilginç bir manzara ile karşılaşıyorlar. Yaklaşık olarak 35 dakika önce tuvalete giren genci tüm vücudu kitlenmiş olarak buluyorlar ve acil olarak hasteneye yetiştiriyorlar. Asıl ilginç olan doktorların açıklaması. Kan dolaşımı sağlanmadığı için bu tür geçici felçler ile sıkça karşılaştıklarını söyleyen doktorlar özellikle telefona dalarak hareketsiz kalmanın riskli olduğunu belirtiyor. Neyseki genç bir süre sonra sağlığına kavuşuyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -