Ana SayfaHaberlerWindows 11'de "Masaüstünü Göster" Özelliği Varsayılan Olarak Kapatılıyor: Microsoft'un Yeni Adımı

Windows 11’de “Masaüstünü Göster” Özelliği Varsayılan Olarak Kapatılıyor: Microsoft’un Yeni Adımı

- Advertisment -

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarını şaşırtacak bir adım atarak, kullanım kolaylığı sağlayan önemli bir özellik olan “Masaüstünü Göster” seçeneğini varsayılan olarak kapatıyor. Bu kararın arkasında, Microsoft’un Copilot yapay zekasına daha fazla yer açma çabası yatıyor.

2019 yılında başlayan OpenAI yatırımları sonucunda Microsoft, Copilot yapay zekasını tüm hizmetlerine entegre etmeye başladı. Bu kapsamda, Windows 11’de bulunan “Masaüstünü Göster” özelliği, Copilot’a yer açmak amacıyla kapatılıyor. Bu değişiklik, Windows 11’in zorunlu Şubat 2024 güncellemesiyle birlikte artık son kullanıcılara sunuluyor.

“Masaüstünü Göster” özelliğinin kapatılmasıyla birlikte, Windows 11 kullanıcıları arama çubuğunun yanında yer alan Windows Copilot simgesine daha hızlı erişebilecekler. Bu simge, sistem tepsisinin en sağına taşınacak ve kullanıcılar artık Masaüstünü Göster seçeneğini varsayılan olarak kapalı olarak görecekler.

Bu değişim, ABD, Birleşik Krallık ve AB dışındaki bölgelerde yaşayan kullanıcılar için geçerli olacak. Ancak, Windows 11 kullanıcıları, “Masaüstünü Göster” özelliğini tekrar etkinleştirebilecekler. Bunun için Ayarlar menüsünden Kişiselleştirme bölümüne gelip, Görev Çubuğu seçeneğinden “Masaüstünü göstermek için görev çubuğunun en uzak köşesini seç” seçeneğini etkinleştirmeleri yeterli olacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -