Ana SayfaHaberlerWi-fi 7 teknolojisi çağ atlatacak: Rekor hızda internet geliyor! | Wi-fi 7...

Wi-fi 7 teknolojisi çağ atlatacak: Rekor hızda internet geliyor! | Wi-fi 7 nedir?

- Advertisment -

Wi-Fi 7’nin beklenen piyasaya sürülme tarihi belli oldu. Wi-Fi Alliance, IEEE 802.11be teknolojisine dayanan Wi-Fi 7’nin, 2024’ün ilk çeyreğinin sonlarına doğru resmi olarak kullanıma sunulacağını doğruladı.

Bu yeni nesil kablosuz ağ standardı, Wi-Fi 6’ya kıyasla önemli bir hız artışı getirerek, özellikle ağ hızlarındaki büyük bir sıçrama vaat ediyor.

WIFI 7 ÖZELLİKLERİ NE?

Wi-Fi 7’nin en dikkat çeken özelliklerinden biri, 40Gbps gibi olağanüstü yüksek bir maksimum hız sunması. Bu, önceki Wi-Fi 6’nın 9.6Gbps’lik hızına kıyasla önemli bir gelişme. Yeni nesil Wi-Fi standardı, 2.4 GHz ve 5GHz bantlarına ek olarak yeni bir 6 GHz frekans bandını içeriyor, bu da Wi-Fi 7’nin daha yüksek hızlar sunmasına olanak tanıyor.

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 7’nin dünya çapında birlikte çalışabilirliği sağlayacağını ve bağlı cihazlar için gelişmiş performans sunacağını vurguluyor. Halihazırda Wi-Fi 7’yi destekleyen cihazlar kullanılabilir durumda ancak standartın “taslak” versiyonunu kullandıkları unutulmamalı. Bu durum, ev kullanıcıları için performansı önemli ölçüde etkilemeyecek ve nihai standartla uyumlu olacak şekilde ürün yazılımı güncellemeleri ile çözülebilecek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -