Ana SayfaNasıl yapılır?WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?

- Advertisment -

WhatsApp, bugün gerçekleşen güncelleme ile birlikte kullanıcıları için yeni bir özellik sunuyor. Android kullanıcıları için bugün gerçekleştirilen WhatsApp güncellemesi ile birlikte kullanıcılar WhatsApp içerisinde yer alan verilerini Google Drive hesaplarına yükleyebilecekler.

WhatsApp kullanıcıları artık yepyeni bir hizmetten faydalanabilecek. Kullanıcılar, bugün gerçekleştirilen android güncellemesinin ardından whatsApp uygulaması içerisinde yer alan ses, görüntü, metin ve video içeriklerini Google Drive’a yükleyebilecekler. Google Drive yedekleme özelliğinden faydalanabilecek olan WhatsApp kullanıcıları için oldukça iyi bir gelişme diyebiliriz. Peki WhatsApp yedekleme nasıl yapılır? İşte cevabı:

  1. Öncelikle kullandığınız WhatsApp ve Google Drive uygulamalarının son sürüm olduğundan emin olun.
  2. Ardından WhatsApp uygulamasından Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive’a yedekle seçeneklerine ulaşın.
  3. Buradan yedeklemeyi otomatik ya da manuel olarak ayarlayabilmeniz mümkün. Otomatik ayarladığınız takdirde aynı zamanda yedekleme için belirli bir zaman aralığı tercih etmeniz gerekiyor.

Google Drive yedekleme özelliği sayesinde verilerinizi uzun süre saklayabilir ve aynı zamanda farklı cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Google Drive deneyimini yaşamak için geç kalmayın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -