Whatsapp kapanacak mı?

-sponsor-

Geçtiğimiz günlerde hepinizin bildiği üzere Whatsapp, Facebook tarafından satın alındı ve ardı arkası kesilmeyen problemler ve sorunlar ortaya çıkmaya başladı. 300 milyondan fazla kullanıcı barındıran Whatsapp uygulaması çöktü! Artık çalışmayacak! Kapanıyor! gibi dedikodular yayılmaya başladı. Fakat yapılan açıklamalar ve satın alma işleminin ardından Whatsapp’ın kapalı olma sebebinin sunucu değişikliği olduğu anlaşıldı.

Whatsapp kullanıcılarının database (verileri) orjinal sunucudan Facebook’un sunucularına nakledildiğinden ve çalışmalar hala sürdüğünden bu tarz sorunların yaşanması ve yaşanacak olması gayet doğal. Bunun dışında Whatsapp’ın diğer çalışmama hataları, erişememe, whatsapp’a giremiyorum gibi sorunlar da mevcut.

Bağlantı: Whatsapp’a giremiyorsanız bağlantı ayarlarınızı kontrol edin. Wi-fi, 3G yahut veri paketiniz ile bağlanırken, bağlantının aktif yahut deaktif olduğuna göz atın.

Güncelleme: Whatsapp’ınız eğer güncel değilse çalışmayabilir. İnternete bağlandığınız vakit alacağınız otomatik güncelleme bildirimleriyle Whatsapp’ı güncelleyebilir bağlantı sorununun önüne geçebilirsiniz. Eğer ki telefonunudaki whatsapp anlık ücretsiz mesajlaşma uygulamasını güncelleyemiyorsanız sahip olduğunuz telefon modeline göre i-Tunes, Google Play, App World ve Smartphone sanal mağazalarınızdan mensup olduğunuza girin ve uygulamayı tekrar indirin.

Hafıza: Telefonunuzun doluluk oranı Whatsapp bağlantınızı etkileyebilir ve veri depolama noktasında hatalar meydana getirebilir. Bunun önüne geçmek için telefonunuzda whatsapp verilerini saklamaya yetecek kadar hafıza kartınızda boşluk bırakın.

İnternet: İnternet bağlantınız çok yavaş ise whatsapp’a bağlanırken bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. İnternete bağlı olduğunuzdan eminseniz fakat whatsapp’ta hala mesaj alamıyor veya gönderemiyorsanız telefonunuzu kapatın, 30 saniye bekleyin ve telefonu yeniden açın.

Engelleme: Mesaj gönderdiğiniz kişiler tarafından engellenmiş iseniz mesajlarınız gönderilmez ve karşı tarafın okuduğuna dair görüldü yazısı çıkmaz. Whatsapp hatasından kasıt böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz.

Doğrulama: Whatsapp’ı kullanmaya başlamadan önce doğrulama yapmadıysanız uygulamayı kullanamayabilirsiniz. Whatsapp’ı doğrulamak için Whatsapp’ı yeniden indirin ve tüm kişisel bilgilerinizi doğru olarak girin.

Sim Kartı: Eğer sim kartınızı değiştirdiyseniz Whatsapp’a girmeniz mümkün değil. Whatsapp tek bir telefon ve telefon numarası üzerinden çalıştığı için telefonunuzda farklı bir operatör hattı kartı varsa bağlantı başarısız olur.

Whatsapp indirmek

Aldığınız hatalar doğrultusunda Whatsapp’ tekrardan indirmeniz gerekirse aşağıdaki linklerden Whatsapp programını indireceğiniz siteye gidebilirsiniz.

Whatsapp’ı tüm telefonlar için indir

Whatsapp uyumlu telefonlar: iPhone, Samsung, Nokia, Blackberry, Symbian, HTC, General Mobile, Casper, Sony Xperia, LG, Turkcell T, Vodafone Mini, Avea inTouch ve diğer android telefonların tümü için indirilebilir ve telefona ücretsiz olarak yüklenebilir.

1 YORUM

  1. Merhaba bünyamin ben İstanbul’da yalnız yaşıyorum.

    Gümrük te memurum bekarım istanbullu genç bir bayanla tanışmak istiyorum benimle sende uyum içinde olmak benimle tanışmak istiyorsan telim 05443139173 hoşçakalın 0 5 4 4 3 1 3 9 1 7 3

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz