Ana SayfaHaberlerVodafone 'Kadına şiddete Kırmızı Işık'

Vodafone ‘Kadına şiddete Kırmızı Işık’

- Advertisment -

Vodafone’un Türkiye şubesi ülkemizde gerçekleşen kadına şiddet olayına karşı tutumunu sergiledi.

Vodafone, kadınlar için çıkardığı Kırmızı Işık uygulamasıyla yaşanan şiddeti protesto etmekle beraber kadınlarımızı korumayı, güvenliklerini daha kolay bir şekilde sağlamalarını amaçlıyor. Bugüne kadar hep ticari alanda adını duyuran Vodafone Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yürütülen çalışma doğrultusunda tebrik edilesi bir davranış sergiledi.

Vodafone Kadına şiddet uygulaması sayesinde kadınlarımız artık tek bir dokunuşla acil durumlarda aranması gereken 3 kişiye ve Alo 183, Polis İmdat, Ambulans ve Jandarma acil numaralı servislere erişebilecek. Uygulamanın içinde bulundurduğu ”Salla ve Uyar ” özelliği ile ise sistem içerisine yerleştirilmiş aranması gereken ”3 Kişi” listesine uyarı mesajı gönderiliyor. Uyarı mesajında ise GPS aracılığıyla konum bilgileriniz yer alıyor.

Kadınlarımız ayrıca Şiddete karşı Türkiye çatısı altında bulunan kuruluşlarla ilgili bilgilere de bu yazılım sayesinde erişebiliyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Kırmızı Işık ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Vodafone Türkiye olarak toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü konumunda bulunan telekomünikasyon sektörü ve “bilgiye anında erişim” imkânı ile mobil iletişim teknolojileri, toplumsal dinamikleri, yaşantıları ve iş yapma biçimlerini kökünden değiştirebilecek çok güçlü bir potansiyel barındırıyor. Bu konuda bir dünya devinin iştiraki olarak bizim omuzlarımızdaki sorumluluk ise mobil iletişimin gücünü ülkemizde daha fazla birey için erişilebilir kılmak, sosyal inovasyon alanında örnek olacak atılımlarda bulunmak. Ticari faaliyetlerimizin yanı sıra sosyal yatırımlarımızla da, toplumumuzun gelişmesine, yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunma misyonuyla hareket ediyoruz. Başka bir deyişle mobil ile inovatif çözümlerle sosyal dönüşüme olumlu katkıda bulunuyoruz. Kadının sosyal ve ekonomik statüsünü yükselten çalışmalardan daha fazlasına ihtiyacı olduğunun da bilincindeyiz. Vodafone olarak kadına yönelik şiddetin; ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olduğuna inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz dijital bağlantı çağında, bu olguyla mevcut yöntemlerle birlikte yeni ve inovatif enstrümanlar geliştirerek mücadele etmek son derece önemli. Vodafone Türkiye olarak sadece mahkemelerin uygun gördüğü kadınlar haricinde ihtiyacı olan tüm kadınlar için kadına şiddetin durdurulmasında etkili olacağına inandığımız Kırmızı Işık uygulamasını geliştirdik.

 

Kırmızı Işık uygulamasını telefonuma nasıl indirebilirim?

Öncelikle Vadofone Kırmızı Işık uygulaması android işletim sistemine sahip telefonlar için geliştirilmiş olup, Samsung, HTC, LG, Sony Xperia, Casper, General Mobile, Huwaei (Turkcell T20, T40, Vodafone Smart, Mini ve Avea inTouch) için indirilebilir. Cihazınıza bu uygulamayı ücretsiz olarak yüklemek ve güvenliğinizi sağlamak için sahip olduğunuz android işletim sistemli telefon markasının üzerine tıklayın.

Uygulamanın link adresi değiştirildiğinden şuan için yazılım indirilmeye şuan için müsait değildir.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -