Ana SayfaHaberlerTürkiye'nin 4'üncü Operatörü Netgsm Abone Alımına Başladı: Sanal Mobil Şebeke Hizmetiyle Öne...

Türkiye’nin 4’üncü Operatörü Netgsm Abone Alımına Başladı: Sanal Mobil Şebeke Hizmetiyle Öne Çıkıyor

- Advertisment -

Türkiye’nin telekomünikasyon alanındaki rekabetine yeni bir oyuncu katıldı. Geçtiğimiz yıl ön talep almaya başlayan Türkiye’nin 4’üncü operatörü Netgsm, bu ay itibariyle abone almaya başladığını duyurdu. Netgsm, Türk Telekom’un mobil hizmeti TT Mobil, Turkcell ve Vodafone Türkiye’nin ardından 4’üncü operatör olarak hizmet vermeye başladı.

Netgsm Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, yaptığı açıklamada, şirketin 2009 yılında aldığı sabit telefon, sanal mobil telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet verdiğini belirtti. Netgsm, mobil telefon hizmetlerinde ilk defa sanal mobil şebeke hizmetleri kapsamında GSM çekirdek şebeke altyapılarını kuran bir firma olarak öne çıkıyor.

Netgsm, altyapıda kullandıkları yazılımların çoğunu TÜBİTAK destekli AR-GE projeleriyle geliştirmeye öncelik verdiklerini ifade ediyor. Firmanın kendisine ait Tier III seviyesinde 2 adet veri merkezi ve Türkiye’nin farklı lokasyonlarında 6 farklı veri merkezi bulunuyor. Ayrıca, Turkcell’in baz istasyonlarını kullanırken diğer altyapının tamamı ise Netgsm’e ait.

Türkiye’nin ilk Full MVNO (Sanal Mobil Şebeke Operatörü) hizmetini sunan Netgsm, abone alımını oldukça kolaylaştırıyor. Bayiye gitmeden, e-Devlet veya akıllı telefonlardaki yapay zeka doğrulamalı mobil uygulama üzerinden abonelik işlemleri yapılabiliyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -