Ana SayfaAndroidTurkcell Bip İndir

Turkcell Bip İndir

- Advertisment -

WhatsApp ve ardından gelen WeChat ve Line gibi internet üzerinden ücretsiz mesajlaşmayı sağlayan anlık mesajlaşma uygulamları başlangıçta operatörlerin oldukça tepkisini çekmişti. Çünkü sadece internet paketi alarak hem mesajlaşmayı hem de Viber gibi uygulamalar ile konuşmayı bedavaya getiren kullanıcılar Turkcell, Vodafone ve Avea’nın oldukça gözünü korkutmuştu. Bir dönem Turkcell’in Viber’a dava açacağı haberleri de hafızamıza kazınmış durumda. (açmış da olabilir)

Ancak talebin önüne geçemeyeceğini anlayan Turkcell tehlikeyi fırsata çevirmeyi planlıyor olacak ki karşımıza Bip ile çıktı.

Bip Nedir?

Bip “Türk usulü mesajlaşmanın yeni adresi” sloganı  ile karşımıza çıkan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Aynı Line, Whatsapp, WeChat ve diğer benzer uygulamalar gibi internet üzerinden ücretsiz mesajlaşabileceğiniz uygulama, Android, İOS ve Windows Phone mobil işletim sistemlerine uyumlu. Bip ile rehberinizde kayıtlı olan kullanıcılar ile mesajlaşabilir, konum paylaşabilirsiniz. Grup konuşması yapabileceğini uygulama da karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını da anlayabilirsiniz.

Bip ile karşı tarafın telefonunu titret

Uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliği titretme özelliği. Konuşma sırasında size karşı ilgisiz olan ya da iletilerinizi fark etmeyen arkadaşlarınızın dikkatini çekmek için BUZZ ikonunu tıklayarak karşı tarafın telefonunu titretin. İleti yazdığınız sayfada gönder tuşuna bastığınızda BUZZ ikonunu görüyor olacaksınız.

Diğer özellikler

Bip ile görüntülü konuşma yapamaz ya da bir arama gerçekleştiremezsiniz ancak ses kaydedip gönderebilirsiniz. Aynı zamanda resim ya da video gönderebilirsiniz.

Türklere özel çıkartmalar

Bip ile sohbetinizi renklendirmek istediğiniz de çok tanıdık çıkartmalar sizleri bekliyor. Simit, pide çay gibi yakından tanıdığımız çıkartmalar diğer uygulamaların çıkartmalarına göre bize oldukça samimi geliyor. Sırf bu yüzden bile yaygın olarak kullanılabilir.

Ücretlendirme

Uygulamayı ücretsiz olarak Apple Store’dan, Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için internet paketinizin olması yeterli.

OS ve Android için ortalama data kullanımları; 5 resim gönderimi için 240KB, 25 sn video gönderimi için 3MB, 500 karakter metin için 50 KB, 60sn ses dosyasi gonderimi için 135 KB, 5 Lokasyon gönderimi için 470 KB’t-tukcell.com.tr

Bip’i sadece Turkcell aboneleri mi kullanabilir?

Bip Turkcell tarafından geliştirilmiş olsa da diğer operatörler (Vodafone, Avea) tarafından da kullanılabilir.

Turkcell Bip indir

iPhone5, iPhone4, iPhone3  için Bip ( ios bip )  indir – yükle

iPhone’a ücretsiz bip yüklemek için tıklayın

Samsung, Htc, Lg ( Android için ) Bip indir

Android bip yüklemek için tıklayın

Nokia için Bip yükle – indir

Nokia Lumia için bip kurmak isteyenler uygulamanın Windows Phone versiyonu çıkana kadar biraz beklemeleri gerekecek. Aynı şekilde Symbian versiyonu da olmayan Bip’in kısa sürede bu eksiği gidereceğini umut ediyoruz.

Blackberry için Bip yükle – indir

Nokia Lumia yani Windows Phone için bip yüklenmediği gibi Blackberry için bip indirip yüklemek şimdilik mümkün değil.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -