Ana SayfaHaberlerTikTok, Alışveriş Deneyimine Yeni Bir Boyut Ekliyor

TikTok, Alışveriş Deneyimine Yeni Bir Boyut Ekliyor

- Advertisment -

TikTok, alışveriş deneyimini geliştirmek için önemli bir adım atıyor. TikTok Shop’un e-ticaret bağlantılarına daha fazla vurgu yapma amacı güderek, videolardaki ürünleri otomatik olarak tanımlayabilen bir özelliği test ediyor. Bu yenilik, kullanıcıları “TikTok Shop’ta benzer ürünleri bulun” bağlantısıyla alışveriş yapmaya yönlendirecek.

TikTok Shop altyapısı şu anda tüm ülkelerde aktif olmasa da, test edilen bu özellikle birlikte kapsamını genişletmeyi planlıyor. Otomatik ürün tespiti, paylaşılan videolarda benzer veya aynı ürünleri izleyicilere göstererek alışveriş deneyimini daha kişisel hale getirecek.

Bu adım, TikTok’un alışveriş segmentinde daha da büyümek ve gelirlerini artırmak için teknolojiyi kullanma stratejisinin bir parçası. TikTok, YouTube’un ötesine geçerek, kullanıcılarına sadece içerik sunmakla kalmayıp aynı zamanda etkileşimli ve kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi yaşatma yolunda ilerliyor. Şirketin bu alandaki büyüme çabaları, diğer platformların benzer teknolojilere yönelme eğiliminde olduğunu da gösteriyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -