Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

-sponsor-

Akıllı telefon teknolojisi kullanıcılara birçok alanda kolaylıklar sağlıyor. Özellikle veri depolama konusunda hem Android hem de iOS işletim sistemleri için gelişmiş özellikler bulunuyor.

Akıllı telefonunuzdaki dosyaların yanlışlıkla silinmesi durumunda dosyaları geri getirebilmek için izleyebileceğiniz birçok yöntem var. Bu durum iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda sınırlı iken Android kullanıcıları bu konuda daha şanslı.

Android cihazınızda silinen fotoğrafları, müzikleri, videoları ya da daha farklı dosyaları birçok yöntemle yeniden alabilmeniz mümkün olabiliyor. Siz cihazınızda her ne kadar bir silme işlemi uygulamış olsanız da dosyanın verilerinin tamamı silinmiyor. Yalnızca silinen dosyanın yerine yeni veri kaydetmeniz mümkün oluyor. Bu da cihazınızın eski dosyalarını kurtarabileceğiniz anlamına geliyor. iOS işletim sistemine sahip cihazlar için durum daha farklı. iPhone ya da iPad cihazlar ile uyumlu olarak çalışan veri yedekleme uygulamaları üzerinden eski dosyalarınıza yeniden ulaşabilmeniz mümkün. Ancak silinmiş dosyalara ulaşabilmek için mutlaka verileri daha önceden yedeklemiş olmalısınız. Aksi takdirde dosyalara yeniden ulaşabilmeniz pek mümkün olmuyor.

Android işletim sistemine sahip telefonda silinen fotoğrafı geri getirme işlemi için birden fazla yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemler:

1. Yalnızca Android cihazınızı kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak işlem esnasında cihazınızın şarjının iyi durumda olmasına dikkat etmelisiniz. Aşağıda yer alan üç farklı ücretsiz uygulamayla silinen verilere yeniden ulaşabilirsiniz.

DiskDigger Photo Recovery https://play.google.com/store/apps/details?id=com.defianttech.diskdigger

GT Recovery: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.bihu.recovery

Undeleter Recover Files & Data https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

2. Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem biraz daha karmaşık gözükebilir ancak bu şekilde eski fotoğraflarınıza daha hızlı ulaşabilirsiniz. Öncelikle Wondershare Dr. Fone For Android programını bilgisayarınıza buradan indirin. Hemen ardından telefonunuzda sırasıyla Ayarlar/Genel/Telefon Hakkında/Yazılım Bilgileri bölümlerine girerek yapım numarasına üst üste tıklayın. Bu sayede cihazınızın tüm verilerine ulaşabilmeniz mümkün olacak. Geliştirici seçenekleri aktifleştiğinde USB hata ayıklama seçeneğini açık moda getirin. Bundan sonraki basamaklar:

  • Cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın.

Android Veri Kurtarma fone ile ilgili görsel sonucu

  • Cihazınızı bağladıktan hemen sonra programın telefonunuzu görmesini bekleyin. Ve karşınızda aşağıda yer alan menü çıkacak. Eğer yalnızca fotoğraflarınızı kurtarmak istiyorsanız Gallery seçeneğini işaretlemeniz yeterli.
  • Hemen ardından scan for deleted files (silinmiş dosyaları tara) modunu işaretleyip Next butonuna tıklayın. scan for deleted files fone ile ilgili görsel sonucu
  • Bu adımda cihazınız sizden Root yetkisi isteyecek. Telefonunuzu onaylayarak işleme devam edin.
  • Son adımda program ayrıntılı bir arama gerçekleştirecek. Arama tamamlandığında recover tuşuna tıklayın ve hemen ardından görsellerin yükleneceği yeri seçin. Bilgisayarınızda masaüstü seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Hemen ardından yeniden recover tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz