Snapchat

- Advertisment -

ABD başta olmak üzere genç kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği anlık fotoğraf paylaşımı sağlayan sosyal ağ uygulaması snapchat 800 milyon dolara ulaşan piyasa değeri ile Facebook’un en büyük rakiplerinden biri olarak gösteriliyor.

Snapchat nedir ve nasıl kullanılır?

Snapchat kullanıcıların birbirine anlık olarak durumunu bildiren bir fotoğraf göndermesini sağlayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Kullanıcılar arkadaşlarına ya da snapchat üzerinden tanıştıkları insanlara anlık olarak çektikleri fotoğrafı göndererek bir nevi durumlarını paylaşmış olurlar.

Snapchat gönderilen fotoğraflar kaydedilir mi?

Snapchat her sosyal uygulamada olduğu gibi kullanıcılarının özel zevkleri doğrultusunda kullandığı bir uygulama. Özellikle gençlerin çıplak fotoğraflarını birbirlerine yolladıkları bu uygulama bazı kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. Snapchat bir başkasına gönderilen fotoğrafı kaydetmiyor. Snapchat,  gönderilen fotoğraflar karşınızdaki fotoğrafa baktıktan 10 sn sonra silinecek şekilde tasarlanmış. Ancak alternatif bazı yollarla bu fotoğrafları kaydetmek mümkün.

Snapchat de fotoğraf nasıl kaydedilir?

iPhone başta olmak üzere bazı akıllı telefonların ekran görüntüsünü alma özellikleri vardır. iPhone’da ekranın fotoğrafını çekme özelliğini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Aynı zamanda ekranda görünen resmi başka bir telefon ya da fotoğraf makinesi ile çekmek mümkün.

Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz…

SnapChat indirme, yükleme ya da kurma ile ilgili aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

İOS7 iPhone’a SnapChat kurmak (SnapChat or İphone)

https://itunes.apple.com/us/app/snapchat/id447188370?mt=8

Android için SnapChat kurmak (SnapChat or Android)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snapchat.android&hl=tr

Snapchat Nokia için henüz çıkartılmadı. Windows 8 kullanan Lumia gibi cihazlar için SnapChat kısa süre içerisinde çıkacak olup gene bu yazımızı güncelleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Aynı şekilde Blackberry App olarak SnapChat bulunmamaktadır. Blackberry 10 için Snapchat indirmek istiyorsanız biraz beklemeniz gerekecek. SnapChat

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -