Ana SayfaAndroidSatranç uygulama indir

Satranç uygulama indir

- Advertisment -

Satranç, hayatımızda büyük yer tutan klasik oyunlar arasındadır. Fiziksel olarak oynanabilen satranç oyunu artık bilgisayar, telefon ve tablet ortamında da sıkça oynanmaktadır. Bu yazımızda Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir satranç uygulamasını tanıtacağız.

Satranç, zeka gelişimine büyük katkı sağlayan oyunlardan biridir. Yapılan stratejik saldırı ve savunma hamleleri tıpkı günlük yaşamdaki davranışlarımızın temsili gibidir. Satranç kişisel gelişim açısındna yararlıdır ve her yaştan kullanıcıya hitap etmekle birlikte gelişim döneminde bireye büyük fayda sağlamaktadır.

Tanıtacağımız satranç uygulaması oldukça geniş kapsamlıdır. 120’yi aşkın ücretsiz satranç programı içeren uygulama hem Android hem de iOS için ücretsiz indirilebilmektedir. Google Play ve iTunes tarafından önerilen ve editör önerisi olarak geçen uygulamanın bazı özellikleri şu şekildedir:

  • 12 oyun seviyesinden oluşmaktadır ve kolaydan zora gitmektedir. Düşük seviyen başlamak satrançla yeni tanışanlar ve satranç öğrenmek isteyenler için tavsiye edilmektedir.
  • Normal ve Pro modları ise yine oyunu öğrenmek ve normal satranç açısından faydalıdır. Normal (Casual) mod daha çok çaylaklar tarafından tercih edilir ve hamleler geri alınabilir. Pro modda ise verilen süreye uymak gerekir. Taşı geri alma hamlesi yapılamaz.
  • Oyun içerisinde eğitici mod bulunmaktadır. Ne yazık ki Türkçe dilde değildir ancak yine de İngilizce bilenler için iyi bir yardımcı olacaktır.
  • Bilgisayara karşı satranç oyununda derin analiz algoritması vardır. Hareketlerinizin tümü derin bir şekilde analiz edilir.
  • Bilgisayara karşı ve arkadaşla beraber satranç oynama modları bulunur.
  • Oyunlar kaydedilebilir veya kayıtlı oyun açılabilir. PNG formatında görüntü alınabilir.
  • Telefon ve tablet uyumludur.
  • Handikap, ipucu ve zamanlayıcı gibi filtreler konulabilir.
  • “Treebeard Chess Motoru” kullanılmaktadır ve benzersiz insansı stile sahiptir.
  • Uygulama ücretsiz versiyondur ve reklam içermektedir. Reklamlarla karşılaşmamak için internet bağlantısını kapalı tutabilirsiniz.

Nasıl indirilir?

Ücretsiz satrancı mobil için indirmek için cihazın modeline bağlı yükleme yapılması gerekir. Android veya iOS kullanıcıları aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanarak Google Play veya App Store uygulama mağazasından kendileri için uygun olan mobil satranç uygulamasını indirebilirler.

Android için indir iOS için indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -