Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy Note dosya gizleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy Note dosya gizleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy Note cihazımda dosyaları nasıl gizlerim ?

Samsung Galaxy Note telefonlarda dosya gizleyebilir, başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını kimse görmeyecek şekilde saklayabilirsiniz. Samsung Galaxy Note phabletlerde dosya gizlemek ve telefonda yalnızca ben göreyim diyebileceğiniz şekilde ayarlama yapmak için aşağıdaki tekniği uygulayın. Programsız bir şekilde Note cihazlarında dosya saklama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak gizlemek istediğiniz dosyanın üzerine gelerek dokunmatiğe basılı tutun. Yeniden adlandır diyerek dosyanın isminin başına ”.” (nokta) işareti koyup tekrardan isim verin. Ardından gizlediğiniz dosyaları göstermek veya gizli olan dosyaların gizli kalmasını sağlamak için Uygulamalar > Dosyalarım > Seçenekler > Ayarlar > Gizli dosyaları göstere gelin ve aktif veya pasif konuma getirin. Yanındaki onay işaretini kaldırırsanız gizli dosyalarınız hiçbir şekilde görülmez.

Bu işlemi Samsung Galaxy Note cihazlarında uygulayabilirsiniz. Bu anlatım dosya şifreleme, şifre koyma işlemi değildir. Yalnızca görünür olan dosyaları saklamanızı sağlar.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

  1. mrb not 5 kullanıyorum galerideki bazı video ve resimleri gizledim şimdi bulamıyorum her ne yaptı isem bu konuda yardımcı olurmusunuz

    • Hangi dosya içinde yada konumda gizlediysen yakın olan konuma gir oradan ayarlara gir gizli dosyalara gir de gizledigin dosyalar çıkar. Gizlerken gizledigin dosya içini bilmen lazım movie içinde gizlediysen movie içine girip ayarlar gizli dosyaları göster seçeneğine tıklaman gerekiyor. Gizledigin dosyanın konumunu yani yerini bilmen gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -