Ana SayfaHaberlerSamsung Galaxy Note 7 İle İlgili Önemli Uyarı!

Samsung Galaxy Note 7 İle İlgili Önemli Uyarı!

- Advertisment -

Samsung, Galaxy Note 7 ile ilgili büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Şu ana kadar üretilen Samsung cihazları arasında en yüksek donanıma sahip olan akıllı telefon 19 Ağustos’ta dünyanın birçok ülkesinde, 26 Ağustos’ta da Türkiye’de satışa sunulmuştu. Ancak yaklaşık 2 hafta boyunca Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili birçok olumsuz gelişme yaşandı.

note 7

Şarj olduğu esnada yüksek ısınma probleminin görüldüğü cihaz büyük tehlikeler yaratabiliyor. Şu ana kadar bilinen 35 adet Samsung Galaxy Note 7’de yanma ve patlama gibi tehlikeli vakaların gerçekleştiği biliniyor. Bu tür olumsuz vakaların ardından ilk karar Avustralya’daki 3 farklı havayolu şirketinden geldi. Bu şirketlerin aldıkları kararlara göre cihaz ile ilgili bir denetim gerçekleştiriyor. Hemen ardından ABD Ulaştırma Bakanlığı da konu ile ilgili açıklama yaparak yolcuların uçağa Galaxy Note 7 ile alınmayacağını belirtti. Bu konuda da bir açıklama Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden geldi. Yapılan açıklamada yolculara önemli uyarılarda bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yolcuların Galaxy Note 7 cihazlarını yolculuk esnasında tamamen kapalı tutması ve hiçbir şekilde şarj etmemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Samsung Galaxy Note 7 uçak altı bagajına da verilemeyecek.

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili yaşanan bu olumsuz vakaların ardından aynı kararların Avrupalı havayolu şirketleri tarafından da alınması bekleniyor. Galaxy Note 7 nedeniyle kullanıcılardan birçok şikayet alan Samsung, önemli bir maddi zararın eşiğinde. Bu durum aynı zamanda büyük bir prestij kaybı anlamına geliyor. Şu ana kadar sayısı tam olarak bilinmeyen birçok Galaxy Note 7, Samsung’a iade edilmiş durumda.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -