Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy A8 (2018) güncelleme sorunu | Çözüm ve Öneriler

Samsung Galaxy A8 (2018) güncelleme sorunu | Çözüm ve Öneriler

- Advertisment -

Samsung Galaxy A8 (2018) en çok tercih edilen popüler modeller arasında. Bize pek çok noktada kullanışlılık, yüksek teknoloji ve görsel güzellik sunan bu model işimizi pek çok noktada kolay hale getiriyor. Elbette her şey kimi zaman yolunda gitmeyebiliyor ve bazı Galaxy A8 problemleri ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar arasında en çok karşılaşılanlardan biri de Galaxy A8 güncelleme sorunu.

Bilindiği üzere Samsung çoğu modellerinde belirli bir süre için Android güncelleme desteği sunmakta ve Galaxy A8 bu yolla bir üst Android işletim sistemi sürümüne taşınabilmektedir. Galaxy A8 2018 modeli standart olarak Android 7.1 Nougat ile geliyorken bu cihazı bir üste yani Android 8.0 Oreo’ya taşımak sorun olabiliyor. Peki Galaxy A8 2018 güncelleme sorunu yaşayan kullanıcılar nasıl bir yol izlemeli? Güncelleme problemleri için hangi çözümlere başvurulmalı?

Eskiye kıyasla telefonda görülen problemler oldukça azaldı ancak yine de güncellemeye dair sorunlar ara ara ortaya çıkabilmekte. Aşağıda güncelleme sorununa çözüm amaçlı birtakım yöntemleri paylaştık. Bu yöntemleri uygulayarak Galaxy A8 2018 güncelleme sorununuza çözüm üretmeniz mümkün.

  • Hafızayı kontrol edin: Android güncelleme paketlerinin boyutları genel olarak yüksek olmakta ve telefonumuzda Android işletim sistemi oldukça fazla yer kaplamaktadır. Eğer bir sonraki güncelleme için telefonunuzda yer yoksa “Güncelleme başarısız” uyarısı alabilirsiniz. Android paketinin boyutunu ve cihazınızdaki dahili hafızayı kontrol ederek bu sorunu aşabilirsiniz.
  • Güncellemenin var olduğundan emin olun: İnternet üzerinde güncelleme geldiğine dair çeşitli söylentiler ortaya atılmaktadır. Bunların bir kısmı gerçeklik taşımadığı gibi çoğunlukla daha fazla tıklama almak için oluşturulmaktadır. Ayarlar > Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  • Önbellek dosyalarını temizleyin: Ön bellek dosyaları kimi zaman telefonda uygulama çatışmalarına ve güncelleme yapamama sorununa yol açmaktadır. Bu nedenle cihazınızda bulunan temizlik aracını kullanarak geçici dosyaları silmek güncelleme yapmanın önünü açabilir.
  • İnternet bağlantısını kontrol edin: Güncellemelerin büyük boyutlu olması nedeniyle Galaxy A8 2018 sistemi Wi-fi ile güncelleme önermektedir. Eğer mobil veri üzerinden güncelleme yapmaya çalışıyorsanız burada hata almanız muhtemeldir. Zorunlu olarak mobil veri ile güncelleme yapmak veya mevcut bir kablosuz bağlantı üzerinden güncelleme denetlemesi yaparak işlemi başlatmak bu sorunu aşmanıza yardımcı olabilir.
  • Cihaza varsayılan sistemi yükleyin: Galaxy A8 2018 cihazınıza root atılmışsa güncelleme almaması doğal olabilir. Samsung bazı rootlu cihazlar için güncelleme dağıtımı yapmamaktadır. Bunun için cihaza varsayılan ROM yüklenmelidir.

Bahsettiğimiz yöntemler işinizi çözdü mü? Galaxy A8 güncelleme problemleri devam ediyor mu? Yorum bölümünde sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -