Ana SayfaHaberlerPS5 Pro'nun Muhtemel Çıkış Tarihi Paylaşıldı: Yakında Geliyor

PS5 Pro’nun Muhtemel Çıkış Tarihi Paylaşıldı: Yakında Geliyor

- Advertisment -

Playstation 5 Pro için beklenen çıkış tarihi nihayet paylaşıldı. Uzun süredir söylentileri dolaşan bu güncellenmiş versiyon, oyuncuların heyecanını artırıyor. İşte detaylar…

Playstation 5’in duyurusundan bu yana yaklaşık dört yıl geçti ve Playstation 5 Pro adı altında yeni bir versiyonun yolda olduğu uzun zamandır konuşuluyordu. Geçtiğimiz saatlerde ise, PS5 Pro için ilk tarih bilgisi paylaşıldı ve bu bilgi, güvenilir bir kaynaktan geliyor.

Daha önce bahsedildiği gibi, PS5 Pro’nun DLSS rakibi PSSR yükseltme teknolojisiyle ve kayda değer bir performans artışıyla geleceği belirtilmişti. Bu güncellenmiş versiyon, grafik çekirdeğinde %45’e kadar ve ışın izlemede 2 ila 4 kat performans artışı sağlayacak.

Sony henüz PS5 Pro söylentilerini doğrulamasa da, oyun sektörünün güvenilir isimlerinden Tom Henderson, konsolun geliştirici kitlerinin Eylül 2023’te birinci taraf Playstation stüdyolarıyla paylaşıldığını ve üçüncü taraf geliştiricilerin ise Ocak 2024’te aldığını belirtti. Lansman için hedeflenen tarih ise 2024 tatil sezonu.

Playstation 5 Pro’nun beklenen çıkış tarihi, önceki modellerin çıkış tarihlerine benzer şekilde planlanıyor. Bu, oyuncuların uzun zamandır beklediği bir güncelleme olacak gibi görünüyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -