Ana SayfaNasıl yapılır?Ok.ru sitesinden video indirme nasıl yapılır?

Ok.ru sitesinden video indirme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Ok.ru Rusya merkezli video izleme platformudur. Rusya bilindiği üzere dünyada kullanıcılara en çok video desteği veren ülkeler arasında yer alıyor. Normal şartlarda telif hakkı nedeniyle pek çok ülkede film, dizi, belgesel vb. içerikleri yüklemek yasakken Rusya’da böyle bir durum pek söz konusu olmuyor ve kullanıcılar Rus kaynaklı web sitelerinden izleme yapabiliyor. Bu sitelerden biri de Ok.ru.

Türkçe altyazılı film, dizi, belgesel, yayın vb. gibi içerikleri bünyesinde barındıran ok.ru Youtube benzeri bir görünüme sahip olmakla birlikte kullanıcıların video yükleme yapabileceği platformdur. Her nasıl Ok.ru’ya video yüklenebiliyorsa benzer şekilde izleme ve indirme yapılabiliyor. Bu yazımızdan yararlanarak Ok.ru’dan bilgisayara veya telefona indirme yapmanın nasıl olduğunu aktaracağız. Web tarayıcısı üzerinden indirme yapılma yöntemi sebebiyle hem Android hem de iOS cihazlara OK.ru’dan film, dizi indirme yapılabilir.

Ok.ru video indirme yöntemi – 1

Ok.ru hem desktop (masaüstü) hem de mobil cihazlarda farklı link yapısıyla hizmet vermektedir. Örneğin: Masaüstü bilgisayarda link yapısı “https://ok.ru/video/976981789422” şeklindeyken mobil cihazlarda “https://m.ok.ru/video/976981789422” şeklinde gösterilmektedir. Normal link yapısıyla direkt olarak video indirmek mümkün değilken mobil versiyona geçmek ve indirme yapmak çok daha kolaylaşıyor. Bunun için:

 • Video indirmek istediğiniz ok.ru linkini kopyalayın.
 • Linkin başına “m” ekleyin: m.ok.ru/video/976981789422 şeklinde olmalıdır.
 • Videoyu açın ve video üzerinde basılı tutun veya sağ tıklayın.
 • Hedefi farklı kaydet veya Bağlantıyı farklı kaydet’e basın.
 • İşte bu kadar!

Ok.ru video indirme yöntemi-2

Ok.ru’dan video indirmek için pek çok online site bulunuyor. Bunlardan biri de 9xbuddy platformu. Uygulama kodlar arasından mp4 formatta olan videoyu bulup indirmeye uğraşmak yerine sizin için tüm bu işlemleri yerine getirir ve OK.RU’dan hızlı ve kolay video indirme yapmanızda köprü görevi görür.

 • Ok.ru video indirmek için 9xbuddy.app adrese gidin.
 • İndirmek istediğiniz videonun URL bağlantısını yapıştırın.
 • Download butonuna basın.
 • Aşağıdan indirme formatını seçin.
  Burada mobil indirme, yavaş indirme, SD, HD ve FULL indirme seçenekleri bulunmaktadır.
 • Show size ile indireceğiniz dosyanın boyutunu görüntüleyebilir ve Download Now butonu ile indirmeyi başlatabilirsiniz.

Ok.ru video indirme yöntemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi yolu kullanıyorsunuz? Yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -