Ana SayfaHaberlerNvidia, SDR videolarını HDR'a çeviren yapay seka zeka özelliğini kullanıma sundu!

Nvidia, SDR videolarını HDR’a çeviren yapay seka zeka özelliğini kullanıma sundu!

- Advertisment -

Nvidia, RTX ekran kartları için sunduğu yeni RTX Video HDR özelliği ile SDR videolarını yapay zeka kullanarak HDR formatına çeviriyor. Ancak bu özellikten yararlanabilmek için HDR10 uyumlu bir monitöre ve en son sürücülere ihtiyaç duyuluyor. Özellik, RTX 4070 Ti Super için yayınlanan 551.23 Game Ready sürücüsüyle kullanıma sunuldu ve hem Microsoft Edge hem de Google Chrome’da çalışıyor.

Nvidia’nın RTX Video HDR özelliği, tensör çekirdekleri kullanarak RTX serisi ekran kartlarında kullanılabiliyor. Bu özellik, standart videoların HDR’ye dönüştürülmesini sağlayarak görüntü kalitesini artırıyor. Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) ve Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük (DLDSR) gibi yapay zeka teknikleriyle oyun deneyimini geliştiren Nvidia, aynı zamanda 551.23 sürümüyle DirectX 12 oyunları için Ultra Düşük Gecikme Modu desteği sunuyor.

GeForce RTX 4080 SUPER için elde edilen ilk sonuçlar da paylaşıldı, bu da Nvidia’nın yapay zeka destekli özelliklerini genişletmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu gelişmelerle birlikte, Nvidia’nın teknolojik yenilikleri ve yapay zeka destekli özellikleri, oyun deneyimini daha da ileri taşıyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -