Nokia Lumia eşya takip aksesuarı

-sponsor-

Lumia ile eski hayatına yavaş yavaş dönen Nokia yaz aylarında ortaya atılan iddiaları doğruladı. İddiada geçenlere göre Nokia küçük aksesuarlar üretecek ve değerli eşyalarımızın kaybolmasını önleyecek türden bir projeye geçecekti. Bugünlerde yapılan açıklamaları göre Nokia, Lumia telefonları üzerinden bu teknolojiyi kullanacağını açıkladı.

Treasure Tag

Hazine etiketi şeklinde Türkçe’ye çevrilmiş Treasure Tag isimli aksesuar ile değerli eşyalarınızı koruyabilecek, Telefon ile aksesuarınızın takılı olduğu cüzdanınızdan, çantanızdan, anahtarlarınızdan anlık haberdar olma şansına sahip olacaksınız. 3 cm x 3 cm x 1 cm ebatlarında olan Treasure Tag aksesuarı telefonunuzun rengine uyumlı çeşitleriyle üretilmeye başlandı.

Treasure Tag nasıl kullanılır?

Kaybolmasından endişe duyduğunuz eşyalara sahip ve unutkan bir kişiyseniz Treasure Tag isimli Hazine Etiketini ataç şeklinde eşyaya geçirmeniz yeterli olacaktır. Telefon ile aksesuar arasındaki bağlantı sayesinde eşyanızın konumunu telefonunuzdan rahatlıkla görebileceksiniz.

Treasure Tag hangi telefonlarla çalışıyor?

Treasure Tag Lumia 520, Lumia 525, Lumia 620, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 820, Lumia 920, Lumia 1020, Lumia 1320, Lumia 1520 ve diğer Lumia modellerinin tümünde sorunsuz şekilde çalışabilecek şekilde üretilecek. İstediğiniz vakit telefonunuzdan aksesuarı aktif (etkinleştirme) ya da deaktif edebileceksiniz.

Treasure Tag ne zaman çıkacak?

Nokia’nın Lumia modellerine uyumlu Treasure Tag aksesuarının Nisan ayında Nokia kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

Treasure Tag ne kadar?

Nokia’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda Treasure Tag’in fiyatı belirlendi. 30 $’dan satışa sunulacak olan Tag’in  açık mavi, sarı, kırmızı, turuncu, beyaz ve siyah renklerle geleceği tahmin ediliyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz