Namaz vakti uygulaması indir

-sponsor-

Dünyanın en geniş kapsamlı içinde Ezan vakitlerinin de bulunduğu Kuran’ı Kerim uygulamasını çok seveceksiniz. Kuran’ı Kerim Pro mobil cep telefon uygulamasının başta namaz vaktini hatırlatma olmakla beraber sayısız özelliği ile Namaz kılmak artık sizin için bir ihtiyaç haline gelecek. Tüm Müslüman camiasına hitap eden ve İslami bilgilerimizi güçlendirecek Kuran uygulaması ile Kuran’ı Kerim’in içindeki ayetleri teknoloji sayesinde daha kolay takip edebilecek ve günlük sünnetlerin tümünü öğrenerek Allah katında daha faydalı işler yaparak amel defterinizi güzelliklerle doldurabileceksiniz.

ezan-vakti-hatirlatma-namaz-uygulamasi-mobil-1

Kuran’ı Kerim Pro uygulamasının içinde hangi özellikler yer alıyor?

 • Günlük, haftalık, aylık ve yıllık gibi periyodlarla Amel kaydı tutabiliyorsunuz. İsterseniz bu amel kaydını belirlediğiniz özel bir gün için tutabilirsiniz. Bunun yanında kişiselleştirme özelliğine sahip olan Kuran’ı Kerim mobil apk uygulaması sayesinde kendinize özel bir defter oluşturabilirsiniz.
 • Otomatik geçişli Ayet, Dua ve Surelerin geçiş hızını yine özelleştirme seçeneğiyle değiştirebiliyorsunuz. İster yavaş isterseniz hızlı olarak Kuran’ı Kerim’in ayetlerini takip edebiliyorsunuz. Bunun yanında uygulama içerisinde tek bir hafızdan dinlemek zorunda kalmayacağınız başka usta hafızlar da yer alıyor.
 • Kuran fihristi sayesinde İslamiyet ve Müslümanlık adına yer alan bütün terimleri alfabetik sırayla takip edebilir ve bilmediğiniz terimleri hızlıca öğrenebilirsiniz. Kuran’ı Kerim’in mealini yalnızca Türkçe değil farklı dillerde de görebilir, uygulamayı ücretsiz indirerek yabancı arkadaşlarınıza İslamiyetin güzelliklerini öğretebilirsiniz.
 • Eğer zikir çekmek ve Allah’ın sıfatlarını dillendirmek istiyorsanız program içerisinde yer alan Sanal Halaka, Online Zikirler, Zikirmatik ve Otomatik Geçmiş Zikir kaydını kullanabilirsiniz. Böylece hem zikirleri öğrenebilir hem de Allah’a daha da yakınlaşabilirsiniz.

namaz-vakti-ezan-sahur-hatirlatma-programi-indir

Kuran’ı Kerim Pro uygulamasının işlevleri nelerdir?

 • Kimi insanın başına gelir: Namazdayken cep telefonun çalması ve müminleri rahatsız etme olayı. Bu uygulama sayesinde hem tedirgin olmayacak hem de telefonunuzu açık tutarak rahatlıkla camide namazınızı kılabileceksiniz. Uygulama içerisinde yer alan ”Namazdayım Modu” sayesinde telefonunuzu sessize alabilir, rezil olmaktan ve Rabbimize saygısızlık etmekten kaçınabilirsiniz.
 • Yine en büyük sorunlarımızdan biri Ezan Vakitlerini tam olarak takip edememektir. Program içerisindeki Ezan Vakti bölümünden namaz kılmadan önce Ezanın saatini öğrenebilir ve ona göre abdestini alıp, kendinizi hazır bulundurabilirsiniz. Ezan Vakti girmeden program size ne zaman kılınacağını hatırlatır.
 • Vakitlerin olduğu periyodda yine isteğinize göre telefonunuzu sessize alabilirsiniz.
 • GPS aracılığıyla, bulunduğunuz konum ve mevkiye göre ezan vakitlerini kendiniz hesaplayabilirsiniz. Eğer bunu yapamıyorsanız Diyanet’in hazırlamış olduğu Vakitler çizelgesini internetiniz olmadan bir ay boyunca takip edebilirsiniz.

ezan-vakti-hatirlatma-namaz-uygulamasi-mobil-6

 • Sık sık seyahat eden biriyseniz; Örneğin işiniz gereği hem İstanbul’da hem de Ankara’da ikamet ediyorsanız bu uygulama ile birlikte unutmaya son! Yapacağınız program içi ayarlamalar sayesinde ikinci şehri ekleyebilir ve gittiğiniz bir başka şehirde yine ezan vakti yaklaştığında namazdan bihaber olmazsınız.
 • Malumunuz On Bir ayın sultanı Ramazan ayına günler kaldı. Nefesler tutuldu ve ülkemizde ve dünyamızdaki yüz milyonlarca insan bu kutsal vakti bekliyor. Hepimiz sahur yapacağız ve Allah’u Teala’nın farz olarak kıldığı vazifemizi yerine getireceğiz. Ezan Vakti Pro uygulaması Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını da programın içine dahil etmiş ve içerisine Sahur vakti uyandırma sistemini de kullanmanızı sağlayacak şekilde yazılımı geliştirmiş. Ezan Vakti uygulaması ile telefonunuz artık Sahur Vaktinde sizi haberdar edecek ve bilgilendirecek.
 • Değiştirilebilir sela sesiyle Cuma Namazı hatırlatma özelliği de yine uygulama içerisinde yer alan bir başka fonksiyon. Cuma vaktinin yanında program sabah namazına uyanabilmeniz ve kalkabilmeniz için sizi seçtiğiniz sese göre uyandırıyor.
 • Online olarak Kabeyi izleyebiliyorsunuz. Önemli dini gün ve geceleri (Beraat, Regaip, Mevlid ve Miraç) size özel olarak hatırlatır.
 • Eğer bulunduğunuz konumda namaz, ezan ve oruç vakti herhangi bir yerde yazmıyorsa ön hazırlığınızı bu program ile yapabiliyorsunuz. +2 ve -3 dakika özelliği ile tam vakte uygun şekilde özel ayarlamalar yapabilirsiniz.
 • Aşrı şerifler, tesbihatlar, Arapça cevşen (Türkçe Cevşen Meali) , Namaz Duaları ve Surelerine de yine Ezan Vakti/ Kuran’ı Kerim Pro uygulaması sayesinde erişebilirsiniz.

ezan-vakti-hatirlatma-namaz-uygulamasi-mobil-3

Uygulama ile artık ”Ezan ne zaman okunuyor? , Ezan saatleri ne zaman?, Kıblem neresi, Pusulalı Kuran’ı Kerim uygulaması nasıl bulabilirim?, Namaz vakti hesaplama nasıl yapılır?, Sabah, Öğlen, İkindi, Akşam ve yatsı namazı saat kaçta okunuyor?, İmsak alarmı nasıl kuruluyor? Tesbihat nasıl yapılır?, Tesbih çekme uygulaması nasıl indirilir? gibi sorulara artık son! Bu geniş kapsamlı, herşeyi içinde barındıran , Full + Full diyebileceğimiz uygulamayla artık ek bir uygulamaya ihtiyacınız kalmayacak.

 Programı nasıl indirebilirim?

Namaz vakti hatırlatma, ezan saatlerini bildirme ve aklınıza gelebilecek bütün özellikleri barındıran Kuran’ı Kerim Pro uygulamasını android ve ios işletim sistemine sahip olan tüm mobil cihazlar için ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulamayı Android işletim sistemine sahip Samsung, LG, HTC ve diğer Android modeller için indirmek istiyorsanız buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz. iOS işletim sistemine sahip iPhone, iPad ve iPod için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Nokia

Programın Nokia Lumia ve Blackberry modeline uygun sürümü yoktur. Uygun sürüm ilgili Windowsphone ve Appworld mağazalarında çıktığında sitemiz güncellenecek ve son sürümü Mobilkaynak.com’da yayınlanacaktır.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz