Ana SayfaHaberlerMicrosoft'a büyük yapay zeka güncellemesi!

Microsoft’a büyük yapay zeka güncellemesi!

- Advertisment -

Microsoft, OpenAI’a yapılan büyük yatırımların ardından üretken yapay zekayı Windows ve diğer servislerine entegre etme kararı aldı.

Windows 11’in dahili yapay zekası olan Copilot özelliği üzerinde yapılan değişiklikler, geniş ekranlı cihazlarda otomatik açılma özelliğini test etmeye başladı. Bu değişiklik, Windows 11’in Dev Channel önizlemesinde test ediliyor.

Microsoft’un blog yazısına göre, “Windows geniş ekranlı cihazlarda başladığında Copilot’un otomatik olarak açılmasını” test ediyorlar. Ancak, “geniş ekran” terimi net bir şekilde tanımlanmamış olsa da, Windows 11 ayarları, Copilot’un “daha geniş bir ekran kullanıldığında” otomatik olarak açılacağını belirtiyor.

Bu yeni özellik, Windows kullanıcılarının tepkisini çekebilecek bir değişiklik olabilir. Şu an için test aşamasında olan bu özellik, son kullanıcılara gelmeme olasılığı da bulunuyor. Ayrıca, Microsoft’un Copilot’a daha fazla özelleştirme seçeneği eklemeyi planladığı ve “sohbet sağlayıcı” özelliği ile üçüncü taraf eklentilere veya sohbet robotlarına erişim sağlama çalıştığı belirtiliyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -