Ana SayfaHaberlerMicrosoft ve AMD Arasındaki Anlaşmazlık Nedeniyle Yeni Nesil Xbox Gecikebilir

Microsoft ve AMD Arasındaki Anlaşmazlık Nedeniyle Yeni Nesil Xbox Gecikebilir

- Advertisment -

Yaklaşık dört yıl önce tanıtılan Playstation 5 ve Xbox Series X/S’in ardından yeni nesil Xbox’un gelişi, Microsoft ve AMD arasındaki anlaşmazlık nedeniyle gecikebilir. Sektör kaynaklarına göre, ABD’li teknoloji devi Microsoft, hâlâ alternatif çözümleri değerlendiriyor ve bu durum, Playstation 6’nın çıkışından daha sonra bir tarihe işaret ediyor.

Microsoft ve Sony, mevcut oyun konsollarında AMD APU’ları kullanıyor. Ancak sektörle yakından ilgili bir kaynağa göre, Microsoft henüz AMD ile herhangi bir anlaşma yapmış değil. Diğer taraftan Sony, PS5 sonrası birden fazla anlaşma imzaladı. Moore’s Law Is Dead kaynağı, bu durumu bir gecikme olarak yorumluyor ve bu gecikme, Playstation 6’nın daha erken piyasaya sürülmesine neden olabilir.

Microsoft’un henüz nihai kararını vermediği belirtiliyor. Şirketin Intel ile de görüşmelerde bulunduğu ve uygun fiyatlar sunduğu söyleniyor. Ancak Microsoft’un yine de AMD’yi tercih etmesi bekleniyor. Bu tercih, optimizasyon ve performans farklılıklarına yol açabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -