Ana SayfaHaberlerM3 İşlemcili MacBook Air Değerlendirildi: İşte İlk Sonuçlar

M3 İşlemcili MacBook Air Değerlendirildi: İşte İlk Sonuçlar

- Advertisment -

Apple, beklenmedik bir şekilde tanıttığı M3 işlemcili MacBook Air modelleri için Geekbench testlerinin sonuçları ortaya çıktı. Yeni nesil dizüstü bilgisayarlar neler sunuyor? İşte erken sonuçlar…

Apple, son zamanlarda tanıttığı M3 işlemcili MacBook Air serisi ile dikkatleri üzerine çekti. Ancak şirket, bu yeni modelleri değerlendirirken odak noktasını iki nesil önceki M1 yongasına çevirdi. Bu durum, M2 ve M3 serileri arasındaki farkı anlamayı biraz karmaşık hale getiriyor. Ancak son saatlerde, yeni nesil MacBook Air serisinin Geekbench testlerinde göründüğünü gördük. Peki, neler sunuyor? İşte erken sonuçlar…

M3 işlemcili MacBook Air Değerlendirildi

Sızdırılan Geekbench görüntülerine göre, test edilen cihazın “Mac15,13” model numarası ve MacOS 14.4’e sahip olduğunu görüyoruz. Bu da muhtemelen M3 işlemcili MacBook Air’in (15,3 inç) modeline işaret ediyor. Ancak sonuçlara geçmeden önce, performans açısından hem 13 hem de 15,3 inçlik modellerin yaklaşık olarak benzer olacağını belirtmek gerekir.

Buna göre, M3 işlemcili MacBook Air, tek çekirdek testlerinden 3.157, çoklu çekirdek testlerinden ise 12.020 puan alıyor. Bu sonuçları değerlendirirken, önceki modele kıyasla M2 işlemcili MacBook Air’in sırasıyla 2.610 ve 10.120 puan aldığını hatırlamak önemlidir. Bu rakamlar, tek çekirdek performansında %20, çoklu çekirdek performansında ise %18 oranında bir artış olduğunu gösteriyor.

2024 MacBook Air Tanıtıldı! İşte M3 MacBook Air Özellikleri

M3 işlemcili MacBook Air, 8 çekirdekli bir CPU ve 10 çekirdeğe kadar GPU içeriyor. M2 modelinde ise, 8 çekirdekli CPU ve GPU bulunuyordu. Bununla birlikte, yeni MacBook Air’de Wi-Fi 6E desteği ile birlikte daha yüksek bağlantı hızları sunuluyor. Ayrıca, M3 MacBook Air, çift harici ekran desteği açısından da MacBook Pro’dan daha ileri seviyede bir performans sunuyor.

Apple’ın M3 işlemcili MacBook Air modelleri, kullanıcıların beklentilerini karşılamak ve mobil deneyimi daha da geliştirmek için heyecan verici bir adım olarak değerlendiriliyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -