Ana SayfaHaberlerLG G6 10 Mart'ta satışa çıkacak

LG G6 10 Mart’ta satışa çıkacak

- Advertisment -

Güney Kore’deki bir rapora göre, LG yeni amiral gemisi G6’yı Mart ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Cihazın ön satışının ise 2-9 Mart tarihlerini kapsayan 1 haftalık dönemde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu raporun yalnızca Kore mi yoksa küresel pazarı mı kapsadığı bilinmiyor. Fakat LG’nin geçmişteki akıllı telefon yayınlama kayıtlarına bakarsak, 10 Mart’ta LG G6 ana pazarda satışa sunulması ve sonrasında diğer ülkelerde dağıtımının gerçekleştirilmesi olası görünüyor.

Ayrıca rapor Samsung’a ait bilgiler de barındırıyor ve Galaxy S8’in 29 Mart’ta yapılacak olan tanıtımın 3 hafta sonrasında yani 21 Nisan’da satışa sunulacağı bilgisini veriyor. Güney Kore’deki çıkış tarihi ise 16 Nisan olabilir.

Tüm bu raporları karşılaştıracak olursak LG G6 , Samsung Galaxy S8’den 42 gün daha erken satışta olacak. Bu teoride LG G6 için çok büyük bir avantaj. Geçtiğimiz yıl LG G5 başa çıkabilmek adına, Samsung Galaxy S7 ile aynı gün tanıtılmıştı. LG G5 ile evdeki hesaplar çarşıya uymadı ve modüler yapı, Always Display Screen, aksesuar gibi bir çok yenilikle gelmesine rağmen pek çok kullanıcının beklentisini karşılamadı.

LG bu yıl G4 ve G5’teki gibi bir fiyaskoya imza atmak istemiyor ve işini garantiye alarak daha emin adımlarla hareket ediyor. Akıllı telefon marketinde zaman oldukça önemli ve LG’nin G6’yı daha erken çıkarması kullanıcıları kendine bağlamak adına oldukça mantıklı bir strateji. Bunun yanında LG G6’da suya ve toza dayanıklılık gibi önemli geliştirmeler yapılması cihazın rekabet gücü arttırıyor. Ancak kullanıcılar bir konuda endişe duyuyor. “G6’da G4’teki gibi eski bir işlemcinin kullanılması acaba ilerleyen zamanda probleme yol açar mı?” sorusunu akıllara getiriyor. LG G6’nın kalbi olacak Snapdragon 821 çipsetinin böyle bir sorun çıkaracağını beklemiyoruz, ancak LG’nin Samsungla yarışmak istiyorsa fiyatını Galaxy S8’den biraz daha düşük tutması gerektiğini düşünüyoruz.

LG G6’ya bakış açınız nedir? Başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -