Ana SayfaLGLg G3'e nasıl format atılır?

Lg G3’e nasıl format atılır?

- Advertisment -

Akıllı telefonların işletim sistemleri geliştikçe yazılımsal hatalar da doğru orantıda artmaya başladı. Artık bilgisayar mantığı ile çalışan mobil cihazlarımızın problemlerinin de çözümü tıpkı bilgisayarlar gibi.

Bu yazımızda size Lg G3 kasma, yavaşlama problemlerinin ve Lg G3 ekran donması sonrası nasıl bir yol izleyeceğimizi anlatmaya çalışacağız. Lg G3’ü hızlandırmak için öncelikle cihazımızda bulunan tüm verilerinizi yedeklemenizi öneririz. Lg G3 mesaj yedekleme ve fotoğraf yedekleme yaptıktan sonra artık telefonu sıfırlama işlemine geçebiliriz.

Lg G3 ekran dondu ve hiç açılmıyor

Bu gibi durumlarda telefonunuza tuşları kullanarak format kısayolunu uygulayabilirsiniz. Açılmayan telefonunuza formak atmak için ses azaltma tuşu ve açma kapama tuşuna basık tutun. Lg logosu ekrana gelene kadar bu işleme devam edin ve logo geldikten sonra açma kapama tuşunu bırakın, ses azaltma tuşuna format ama (sıfırlama) ekranı gelene kadar basmaya devam edin. Açılan ekrandaki menüden telefonu fabrika ayarlarına döndürme işlemini yapmak için ses açma ve kapama tuşu ile Factory Hard Reset seçeneğini seçin. İşlem tamam…

Lg G3 yavaş, kasıyor menüler geç açılıyor

Eğer telefonunuz açılıyorsa aşağıdaki resimli anlatım ile telefonunuzu sıfırlayabilir ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne girin ve ardından Yedekle & sıfırla sekmesini seçin.

logos-icons-1920x1080

Ardından Fabrika verilerini sıfırla sekmesine giriş yapın. LG backup işlemini ve yedekleme işlemini bu menü altında yapabilirsiniz.

lg-g3-sifirla

Açılan ekran bize neleri sileceğini gösterir. Uygulamaların hepsini kaldırma işlemi bu adımdan sonra gerçekleşir. Telefonu sıfırla sekmesini tıklıyoruz.

lg-g3-sifirla

Bu adımdan sonra her şeyi sile basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Lütfen yedekleme işleminizi yapmadan bu aşamayı geçmeyiniz!

lg-g3-sil

Konu ile ilgili sorunlarınızı ve memnuniyetinizi lütfen yorum kısmını kullanarak bizlere iletinizi. Herhangi bir konuda yardım almak için gene bu alanı kullanabilirsiniz…

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -