Kilitlenen Telefon Nasıl Açılır? (Android)

-sponsor-

Kullandığınız akıllı telefonun kilitlenmesi pek sık karşılaşılan bir vaka olarak karşımıza çıkıyor. Ekran desen kilidi ya da parmak izi engelini aşamayan kullanıcılar için bazı kilit açma yöntemleri bulunuyor.

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların kilitlenmesi son derece önemli problemlere sebep olabiliyor. Cihazlara mutlaka Wipe işlemi uygulanması gerekiyor. Bu işlem sonucunda cihazdaki tüm veriler siliniyor. Kullanıcılar, cihazlarında yer alan uygulama, sms, fotoğraf, video, rehber ve diğer verilere bir daha ulaşamıyor. Bu durum telefon kilidi konusunda daha ihtiyatlı olmanın gerektirdiğini gösteriyor. Wipe işlemine başlamadan önce SD kartınızı çıkartınız. Kilitlenen telefonunuzu açabilmek için izlemeniz gereken yolar:

  • İlk olarak telefonunuzu kapatın.
  • Cihazınız kapalı durumdayken güç ve ses açma tuşlarına (gerekirse aynı zamanda home tuşu)  aynı anda basılı tutarak açın.
  • Karşınıza Android recorvery menüsü çıktığı andan itibaren ses açma/kapama, power butonlarını kullanarak diğer işlemlere devam edin. Cihazın bu evrede dokunmatik olarak çalışmıyor.
  • Wipe işlemini cihaz recovery modunda yapmalısınız. Menüler arasında wipe data reset/facrorty reset yazan kısmın üzerine gelin ve power tuşuna basın.

android wipe ile ilgili görsel sonucu

  • Ekrana gelen soruda yes butonu için yeniden power tuşuna basın ve işlemi onaylayın.
  • Daha sonra cihazı reboot (yeniden başlat) edebilir ya da kapatabilirsiniz. Böylece işlem tamamlanmış oluyor.

Cihazınız için Wipe işlemi uygulayarak tüm ayarları eski haline getirmiş oluyorsunuz. Ayrıca cihazınızın kalıcı uygulamalarının güncellemeleri de diğer verilerle birlikte silinmiş oluyor. Cihazınızı açtıktan sonra yeniden sekronize etmeli ve uygulamaları birer birer yükleyerek güncelleme işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Telefonunuz eskisinden daha hızlı bir şekilde çalışabilir.

 

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz