Ana SayfaNe nedir?Kickstarter Nedir Ve Nasıl Kullanılır ?

Kickstarter Nedir Ve Nasıl Kullanılır ?

- Advertisment -

Neredeyse dünyanın bir çok yerde bir çok insanın hayatını değiştiren bağış uygulaması  Kickstarter nedir ve nasıl kullanabiliriz sizlere bu ün onu anlatacağım.Genel olarak bağımsız yapımcılar tarafından kullanılan Kickstarter dans, moda,tasarım film ve video, oyun, müzik, fotoğrafçılık, teknoloji yeni icatlar ve yeni sanat eserlerine destekçi olan bir projedir.

Greenpoint Brooklyn’de bulunan Kickstarter 115 kişiden oluşan bağımsız bir şirkettir. Bu zaman a  kadar 111,937 projenin başarıya ulaşmasına yardımcı olan  ekip, 12 milyon kişi tarafından 2.6 milyar doları geçen bağış topladı.

Kickstarter  nasıl çalışıyor ?

Siz şuan a kadar bir proje üzerinde çalışmış ve progenizin ilk örnegini çıkartmış iseniz Kickstarter sizin için bir fırsat kapısı açıyor. Tüm dünya projenize katkıda bulunabilir ve hızla istediğiniz sermayeyi elde edebilirsiniz. Kickstarter’a başvurabilmek için bazı kriterlere sahip olmanız gerekiyor.

Kickstarter için kriterler

Proje oluşturma şu anlık  sadece ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Kanada, İsviçre, Almanya, Danimarka, İspanya, Fransa, İngiltere, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, İsveç ve Singapur kullanıcı araşgıdaki şartları yerine getirirse Kickstarter dan projesi için bağış toplayabilecek .

  1. 18 yaş ve üzerinde olmalısınız.
  2. Projeyi ister kendi adınıza yapıyor olun yada  yasal bir kayıtlı kurum adına yapıyor olun yukarıda yazılan  ülkelerden birinde temelli oturmalısınız.
  3. Belirli bir adres, banka hesabı ve projeyi oluşturduğunuz ülkeye kayıtlı bir kimlik kartı (ehliyet ve pasaport olabilir) sahibi olmalısınız.
  4. Büyük meblağları toplayabilmek için bir kredi kartı ya da banka kartı sahibi olmak.
  5. Ebeveynler ve öğretmenler projeyi kendileri yürütmek ve kendi ödeme bilgilerini kullanmak kaydıyla 18 yaşından küçüklerle iş birliği yapabilirler.
  6. Avrupa Birliği vatandaşları, herhangi bir AB ülkesinin kimliklerini kullanabilirler

Sizin de özgür bir projeniz varsa, biraz beklemeniz gerekiyor. Türkiye’de sadece bağış yapabildiğimiz uygulama önümüzdeki günlerde ülkemizde kullanıma açılabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -