Ana SayfaNe nedir?Kahve falı uygulaması gerçek mi?

Kahve falı uygulaması gerçek mi?

- Advertisment -

Artık hemen hemen herkesin telefonunda bir kahve falı uygulaması bulunuyor. Telefona indirilen bu uygulama sayesinde kullanıcılar içtikleri kahve fincanını kapatıyor ve fallarına dijital ortamda baktırabiliyorlar. Özellikle bayan kullanıcılar tarafından indirilen bu uygulamanın en popülerleri kaave falı uygulaması, derya abla ve fal diyarı uygulamaları. Peki bu uygulamalar nasıl çalışıyor? Gerçeklik payı nedir? Telefon fala nasıl bakıyor?

Telefonda kahve falı uygulaması gerçek mi?

Küçük bir araştırma yapıldığında aslında sadece telefona indirilen kahve falı programlarında değil tüm fal tekniklerinde genelleme yapmak işe yarıyor. Tüm insanların ortalama düzeyde tatmin olacağı kelimeleri kullanmak, ona sürprizlerden bahsetmek ve gelecek hakkında olumlu tahminlerde bulunmak fal baktıran kişinin hoşuna gidiyor ve “beni anlatıyor” diyor. El falı, su falı, tarot ve kahve falı bu genellemeden faydalanılarak bakılıyor.

Kahve falı uygulaması (programı) gerçek insanlar tarafından mı bakılıyor?

Uygulama marketlerinden indirilen fal uygulamalarına bakıldığında ortalama bu uygulamalar bir milyon insan tarafından indirilmiştir. Bu kadar insanın falına bakmak için uygulamaların arkasında ciddi bir ekip çalışması gerekir. Ancak uygulamalarda bir kaç karakter yer alır ve bazıları ne hikmetse ücretlidir. (Derya abla, falcı bacı vs..) Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda uygulamaların bir aldatmaca olduğu açıkça ortadır.

İlginizi çekebilir: Samsung J7 için Kahve falı Uygulamaları

Peki fal uygulamaları nasıl çalışır?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi fal da genelleme tekniği telefonlarımıza indirdiğimiz kahve falı uygulamalarında da kullanılır. Eğer fazlaca fal baktırıyorsanız aynı falın yeniden karşınıza çıkması muhtemeldir. Sizi anlattığını düşündüğünüz fal yorumunu başkasına okuduğunuzda onu da anlatıyor olduğunu göreceksiniz.

Kahve falı gibi tarot falı, su falı telefon uygulamaları ve programları da aynı mantık ile çalışır. Seçilmiş olan bazı kelime dizileri rastgele olarak size gönderilir. Başta vermiş olduğunu bilgiler doğrultusunda size isminizle hitap edebilir, doğum gününüzden ve ayınızdan bahsedebilir hatta burcunuzu bile yorumlayabilir. Kısacası gerçek değildir…

 

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -