Ana SayfaNasıl yapılır?İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

- Advertisment -

İstenmeyen çağrıların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ülkemiz genelinde özellikle dolandırıcılar ve pazarlamacılar tarafından yapılan çağrılar, son yıllarda artmış durumda. Dolandırıcılardan gelen çağrılar nedeniyle birçok bireyin mağdur olduğunu söylemek mümkün. Bu tip durumların önüne geçebilmek amacıyla belirli çözümler geliştirilmiş durumda.

 

Truecaller uygulaması ile istenmeyen numaralardan kurtulabilmek mümkün. Yaklaşık 2 milyar telefon kaydı barındıran bu uygulama sayesinde telefonuza gelen çağrının bir spam olup olmadığını anlayabilmeniz mümkün. Yaklaşık 150 kişi tarafından desteklenen bu uygulama sayesinde artık bu tip olumsuz vakaların önüne geçilebiliyor. Uygulama, gelen çağrının bir risk taşıyıp taşımadığını çağrı esnasında telefon ekranında gösterebiliyor.  Bu sayede kullanıcı mağdur olma riskinden kurtulmuş oluyor. Ayrıca istenmeyen numaraları Truecallar veritabanına raporlayabiliyor ve diğer bireylerin zarar görmesini önleyebiliyorsunuz. Truecaller ile numara engelleme için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Android, iOS, Blackberry ve Windows Phone modelleriniz ile tamamen uyumlu olan Truecaller uygulamasını buradan indirin.
  2. Truecallar uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra açın. Rehberiniz için gelen erişim isteğini onaylayın.
  3. Trucallar uygulaması içerisinde en çok engellenenler seçeneği mevcut durumda. Bu bölüm içerisinde en çok engellenen numaralara göz atabilir ve yeni bir numara eklemek için ”numara ekle” tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede engellenmesini istediğiniz kişiyi diğer bireylerle de paylaşmanız mümkün olacaktır.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -