Ana SayfaiOSiPhone'daki fotoğraf bilgisayarda görünmüyor sorunu

iPhone’daki fotoğraf bilgisayarda görünmüyor sorunu

- Advertisment -

iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone ve iPad modellerinde kullanıcılar veri aktarımı yapabilirler. Aktarım telefondan – telefona yapılabildiği gibi, fotoğraf, video, döküman gibi dosyalar telefondan bilgisayara aktarılabilir. Kimi kullanıcı fotoğrafı bilgisayara aktarma ve PC’de fotoğraf görüntüleme noktasında problem yaşamaktadır. Bilgisayarda iPhone telefonda kayıtlı olan fotoğrafların gösterilmek istendiğinde sorun çıkması bu noktada önemli şikayetler arasında.

Bilgisayarda iPhone’daki fotoğrafların görünmemesinin sebebi nedir? iPhone resimlerinin bilgisayarda açılması için ne yapmak gerekiyor? Bu sorumuza aşağıdaki başlıklardan yanıt bulabilirsiniz. iPhone fotoğraf göstermeme sorununa ilişkin 4 farklı neden bulunmaktadır. Eğer bunlardan birine sahipseniz iPhone fotoğraf gösterme sorunu yaşıyor olmanız mümkün.

iPhone’daki fotoğraflar bilgisayarda görünmüyor

  • Apple ve bilgisayar arasında bağlantı kurmak için kablodan yararlanan pek çok kullanıcı bulunuyor. Bu noktada fotoğraf açılmama sorunu kullandığınız kablodan kaynaklı olabilir. Kullandığınız kablonun orijinal olup olmadığını kontrol edin. Bunun yanında kablonun çalışabilir durumda olup olmadığını kontrol edin. Kablonun hasar görmüş olması işlevlerini tam yerine getirmesine engel olabilir.
  • iPhone ile bilgisayar arasında bağlantı kurulduğunda ilginç bir olay meydana gelebilmektedir. Örneğin: Hafıza oranı tamamen dolu olan bir iPhone bilgisayara bağlandığında hafızanın bir kısmı boş görünebilmektedir. Bunun nedenleri arasında “izin” yatmaktadır. PC (Desktop)’nin erişime sahip olmaması depolama alanının boş görünmesine ve fotoğraf açılamamasına neden olacaktır. Bu noktada bağlantıyı kesin ve tekrar bağlantı kurun.
  • iPhone ve iPad’de ekran kilidi yalnızca ekranın kilitli kalmasını sağlamaz. Arka planda işlem yapılmayı engeller, bu sayede cihazınız korunmuş olur. Bilgisayar ile bağlantı kurulduğunda da erişimin engellenmesi durumu ortaya çıkar. Bilgisayar & iPhone bağlantısında ekran kilidi açık olmalıdır.
  • Dikkat edilmesi gereken bir başka husus erişim iznidir. Fotoğraf ve videoları almak için yapabilecekleriniz arasında bilgisayara erişim izni vermek vardır. İznin verilmesi sayesinde bilgisayar güvenli aygıtlar arasına eklenir ve dosyalara erişim sağlanabilir. İznin verilmesinin ardından “Resimleri ve videoları al” seçeneği ile işlem tamamlanabilir.
  • Ayrıca düşük bir ihtimal olsa da kontrol etmekte fayda var ki bilgisayar USB giriş kısmı arızalanmış olabilir. Bu da fotoğraf açma sorununa yol açabilir. Buna ilaveten driverlarınızın güncelliğini kontrol etmenizde yarar var.
- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -