iPhone Operatör Güncellemesi Nasıl Yapılır?

-sponsor-

Operatör güncellemeleri hücresel ağ bağlantıları, WiFi bağlantı kalitesi gibi birçok konuda olumlu yenilikler içerir. Bunun yanı sıra operatörünüzün sim kartınız ile ilgili ayarları da karşılayabilir. Güncellemeler konusunda daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak istediğiniz takdirde operatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz.

 iPhone Operatör Güncellemesi

Operatörünüz tarafından sağlanan bir güncelleme olduğu esnada iPhone aygıtınız size güncellemeyi yükleme onayı için bildirimde bulunur. Ayrıca operatörünüz tarafından yayınlanan zorunlu güncellemeler için iPhone kullanıcı onay beklemeden size güncellemenin indirilip yüklendiğine dair ”tamam” şeklinde bir rapor verir.

iphone-internet-ayarlari-nasil-yapilir-1

Operatörünüz tarafından halihazırda bir güncelleme olup olmadığını görüntülemek için:

 • Öncelikle cihazınız için hücresel bir ağ seçin ya da bir Wi-Fi ağına bağlayın.
 • Cihazınızın menüsünden Ayarlar > Genel > Hakkında seçeneklerine sırasıyla dokunarak iPhone aygıtınız ile ilgili önemli bilgileri inceleyebilir ve bir güncelleme olup olmadığı-ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

qe2u6amy

iPhone aygıtınız için şu an hangi operatör ayarlarının yüklü olduğunu bilmek istiyorsanız Ayarlar > Genel > Hakkında seçeneklerine sırasıyla dokunun ve ”Operatör” seçeneğinin yanını görüntüleyin. Tüm bunlara ek olarak yeni bir sim kart kullanmaya başladıysanız operatör ayarlarınızın zorunlu bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde operatörünüzün sizler için sağladığı MMS, internet vb. hizmetleri kullanamazsınız.

 

5 Yorumlar

 1. Selam Benim Telefon İPhone 5 Hücresel/Seçenekler/Ses ve Veri/ 4G Yaptığımda ; LTE Etkileştirilsinmi?Bu hücresel ağ iphone’daki lte operatörü tarafından onaylanmamış..Hatası alıyorum ve şebeke de sürekli 3G yazıyor neden 4G olmuyor Vodafone abonesiyim..Teşekkürler Arkadaşlar Lütfen yardımcı olurmusunuz???

  • Merhaba. Sim kartınızın 4G yi destekliyor olması gerekiyor. Telefonunuzun 4G ayarlarını sim kart değişikliğini yaptıktan sonra tekrar deneyiniz.

   • Tesekkur ederm ama ben ilcenin bi köyünde kaliyorum ilcede bazi yerlerde 4G yaziyor ama diger telefonlar neden samsung ve digerleride 4,5G cekiyorda bnm telefon 4G yazmiyor

    • Daha önce belirttiğimiz gibi. Bununla ilgili hangi operatörü kullanıyorsanız onlardan bilgi almanız gerekir. 4G ve 4.5 ayarları telefondan yapılacağı gibi sim kartınızın bunu destekliyor olması gerekiyor. Eğer sim kartınız desteklemiyorsa Turkcell, Avea, Vodafone gibi firmalar ücretsiz olarak değiştiriyor. Eğer sim kart değişikliği yapmazsanız 4G ya da 4.5G problemi yaşamaya devam edersiniz. Telefonunuzun modeli nedir?

 2. iphone 6 kullanıyorum ama şebeke çekmiyo son güncelleme yaptığımdan beri servis yok yazıyor genelde bazende aranıyor yazoyo nasıl düzelte bilirim şebekeyi yardımcı olursanız sevinirim

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz